Lampard o wzmocnieniach defensywnych - Chelsea24News
Lampard o wzmocnieniach defensywnych
Lampard o wzmocnieniach defensywnych

Lampard o wzmocnieniach defensywnych

Okno transferowe dopiero nabiera rumieńców, a Chelsea zdołała pozyskać już Timo Wernera i Hakima Ziyecha.

Nie ma jednak wątpliwości, że The Blues chcieliby także pozyskać nowych graczy na pozycje defensywne, tak aby Frank Lampard mógł realizować swój plan taktyczny, nie obawiając się o ogromną liczbę straconych goli.

Anglik uważa, że potrzebuje lepszych zawodników w defensywie, aby realizować swój plan taktyczny.

Chelsea nie aktywowała klauzuli wykupu Nathana Ake, ponieważ w kadrze jest aż czterech stoperów. Choć Lampard jest fanem talentu Holendra, to nie mógł go pozyskać w tym momencie. The Blues muszą bowiem pozbyć się przynajmniej jednego ze swoich stoperów, aby pozyskać kolejnego.

Aby pozyskać Declana Rice’a lub Jose Gimeneza, Chelsea mogłaby sprzedać Jorginho.  Marcos Alonso oraz Emerson zostali wystawieni na sprzedaż, a priorytetowym celem Anglika jest Ben Chilwell.

Chelsea pozyska bramkarza, niezależnie od tego, czy Kepa pozostanie w klubie czy nie. Gdyby jednak Kepa pozostał w Chelsea, to The Blues pozyskaliby kogoś taniego do rywalizacji. Gdyby jednak Kepa odszedł, to klub spróbowałby zapolować na grubszą rybę – kogoś takiego jak Jan Oblak czy Marc-Andre ter Stegen.

Co mówi sam Lampard o wzmocnieniach defensywnych?

– Statystyki nie kłamią, staramy się dążyć do odpowiedniego stylu gry. Wiem jednak, że kluby które są teraz na topie, takie jak Liverpool czy Manchester City także miały podobne problemy na początku budowy zespołu, ich menedżerowie także wiedzieli, że tracą zbyt wiele goli.

– Cały czas pracujemy i się rozwijamy, musimy pracować w defensywie jako drużyna, jednak popełniamy zbyt wiele indywidualnych błedów, zbyt wiele oczywistych błędów. Niektóre z nich kosztowały nas bramki, a nie możemy sobie na to pozwolić, jeżeli chcemy się rozwijać.

– Staram się więc rozwijać grupę piłkarzy, których posiadam. To oczywiste, jednak są pozycje, które chcemy wzmocnić i będziemy wzmacniać.

Źródło: Telegraph

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW