Xavier Mbuyamba rozpocznie treningi z Chelsea - Chelsea24News
Xavier Mbuyamba rozpocznie treningi z Chelsea
Xavier Mbuyamba rozpocznie treningi z Chelsea

Xavier Mbuyamba rozpocznie treningi z Chelsea

Chelsea ma przed sobą bardzo pracowite okno transferowe, jednak nie zapominają o wzmacnianiu drużyn młodzieżowych.

Wydaje się, że The Blues są na skraju hitowego wzmocnienia na szczeblu młodzieżowym. CarefreeYouth informuje bowiem o tym, że Xavier Mbuyamba rozpocznie treningi z zespołem młodzieżowym Chelsea.

Kim jest Mbuyamba? To mierzący ponad 195 centymetrów stoper, o którego Chelsea walczyła już drugi raz, gdyż za pierwszym razem zakaz transferowy stanął na przeszkodzie w pozyskaniu go. Tak mówił o sprawie sam Holender.

– Chelsea chciała mnie u siebie, oferowali mi trzyletnią umowę. Gdyby nie zakaz transferowy to byłbym nowym graczem The Blues. Wiele klubów chciało mnie pozyskać, w tym Barcelona.

A tak o Chelsea mówił agent zawodnika.

– Chelsea ma najlepsze możliwości. Przekazali nam wspaniały pomysł na młodego defensora, rozmawialiśmy bardzo intensywnie w tamtym roku. Panuje tam bardzo przyjazna atmosfera, podczas obiadów siedzisz obok pierwszego zespołu, nie ma podziałów, jest bardzo łatwo o aklimatyzację.

Mbuyamba przez rok występował w zespołach młodzieżowych Barcelony, ale kłopoty finansowe klubu z Hiszpanii sprawiły, że są oni skłonni pozbywać się swoich młodych graczy, jednym z nich był właśnie Holender.

O stopera miały pytać takie kluby jak Real Madryt, Juventus czy Inter, jednak dobre wrażenie jakie pozostawiła po sobie Chelsea oraz Frank Lampard sprawiły, że piłkarz wybrał po raz drugi ofertę The Blues, a tym razem umowa będzie mogła zostać zawarta.

Ze względu na warunki fizyczne oraz pozycję Mbuyamba jest bardzo często porównywany do Van Dijka. Gra głównie jako stoper, ale radzi sobie również w roli bocznego obrońcy. Z łatwością wygrywa pojedynki główkowe, ale jednocześnie dobrze radzi sobie z piłką na ziemi, doskonale ją podając.

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW