Havertz niepotrzebny Chelsea? Nic bardziej mylnego! - Chelsea24News
Havertz niepotrzebny Chelsea? Nic bardziej mylnego!
Havertz niepotrzebny Chelsea? Nic bardziej mylnego!

Havertz niepotrzebny Chelsea? Nic bardziej mylnego!

Okno transferowe Chelsea może się podobać kibicom tego klubu. Do drużyny zawitali już Ziyech i Werner, a okienko w Anglii się jeszcze nawet nie otworzyło. W dodatku warto nadmienić, że ta dwójka została pozyskana za bardzo przyzwoite kwoty, dzięki czemu można przypuszczać, że The Blues nie zakończą okienka tymi transferami. Wielu kibiców na pewno bardziej by chciało wzmocnienie formacji defensywnej, ale Frank Lampard ma jak widać inne zamiary. Na początku mówiło się o Chilwellu i to się wydawało priorytetem dla naszego trenera. O ile transfer anglika nadal nie jest wykluczony, to ostatnio jednak media aż trąbią o innym wielkim transferze w wykonaniu Chelsea, które zapewniając sobie ostatnio TOP4 jest na dobrej ścieżce do zakontraktowania tego piłkarza.

Mowa oczywiście o Havertzie, który jest uznawany za największy niemiecki talent. Jak można się domyślić – cena za takiego piłkarza nie będzie niska. Wiele osób mówi, że Kai nam potrzebny nie będzie. Dzisiaj postaram się przedstawić odpowiednie argumenty dlaczego ten transfer może być strzałem w dziesiątkę. W dodatku opiszę rolę, jaką będzie pełnić na boisku.

1. Wszechstronność

Nie bez powodu się nim interesujemy – Frank lubi wszechstronnych zawodników w ofensywie. Te stwierdzenie potwierdzają transfery Hakima i Timo, którzy mogą grać na kilku pozycjach. Marokańczyk najczęściej w całej karierze grał jako ofensywny pomocnik, ale ostatnio grywał na prawym skrzydle. W najgorszym wypadku może zagrać jako ósemka. Werner to głównie napastnik, ale jego umiejętności i styl gry pozwalają mu grywać na lewym skrzydle. Havertz byłby bez wątpienia najbardziej wszechstronnym zawodnikiem nie tylko wśród atakujących zawodników, ale i w całym zespole. Kai może zagrać jako dziesiątka, dziewiątka, ósemka a nawet na prawym skrzydle. Sam zawodnik jednak ostatnio powiedział, że chciałby najbardziej grać jako ósemka. Pragnę również zauważyć, że niestety nasz zespół w tym sezonie był bardzo podatny na kontuzje i jest też duża szansa na to, że w następnym będzie tak samo. Havertz wypełniłby dziurę jeśli urazu dostałby jakikolwiek inny ofensywny zawodnik i to jest w sumie główny argument, który mnie przekonuje do transferu Niemca. Idealnie wypełni on skład dodając do tego wiele jakości.

2. Na jakiej pozycji będzie głównie grać Havertz?

Havertz jest najbardziej kojarzony jako ofensywny pomocnik i pewnie zagra u nas również kilka meczów na tej pozycji, jeśli Lampard zastosuje formację 4231. Ja jestem jednak w stu procentach przekonany, że Kai będzie grać najczęściej jako ósemka. Frank według mojej opinii nie bez powodu stosował 433. Prawdopodobnie Havertz pełniłby taką samą rolę, jaką wtedy pełnił Ross Barkley. Ósemka o wiele bardziej zaangażowana w ofensywę mająca dużo przestrzeni na boisku. Chyba wszyscy się zgodzimy, że Havertz będzie lepiej się spisywać w tej roli od Rossa Barkleya. Na dodatek nasi pomocnicy poza Mountem nie robią wiele liczb, a Niemiec na pewno to zmieni. Oczywiście jest jeszcze Ruben robiący liczby, ale trzeba dać mu czas na oswojenie się z grą po kontuzji. Frank wyraźnie podkreślał na konferencjach, że brakuje mu piłkarzy wykręcających cyfry. Kai może i nie robi liczb podobnych do Wernera, bo nie gra zbyt często jako napastnik, ale mimo wszystko na każdej pozycji wykręci jakieś przyzwoite cyfry.

3. Duet Werner-Havertz

Powiedzieć, że ściągamy dwie największe Niemieckie gwiazdy to jak nic nie powiedzieć. Kupujemy dwie z trzech największych gwiazd bundesligi, która ostatnio wzniosła się na wyższy poziom. Są to talenty sprawdzone, które dadzą nam jakość w ofensywie, której dawno nie widzieliśmy. W dodatku ten niesamowity duet będzie ogrywać się w reprezentacji. Czy ta dwójka będzie w stanie wygrywać nam mecze? Według mnie jak najbardziej. Liczby Wernera mówią same za siebie. Tak samo wszechstronność Havertza. Nie chciałbym być w skórze kibica przeciwnej drużyny, kiedy ta dwójka będzie grać po jednej stronie boiska.

4. Pokaz siły Chelsea na rynku transferowym

Nie oszukujmy się, Chelsea w ostatnich latach nie jest poważnym konkurentem na rynku transferowym. Jedynym piłkarzem, który w ostatnim czasie miał do wyboru Chelsea oraz inny topowy zespół i wybrał The Blues był Jorginho. Ile razy czytaliśmy news, że dany piłkarz nie chce grać dla Sarriego lub Conte? Teraz mamy szansę się przełamać. Ten transfer pokaże, że Chelsea znów jest zespołem, którego można się obawiać w walce o zakontraktowanie jakiegoś zawodnika. Ten transfer oznacza, że Chelsea ma ambicje na coś więcej, niż TOP4. Jeśli zakontraktujemy Havertza, to chyba śmiało można stwierdzić, że jesteśmy tak samo silni na rynku transferowym jak wtedy, gdy kupowaliśmy Torresa. Ściągamy niesamowity talent, którego chciałby chyba każdy klub na świecie. Ściągamy kogoś, kto za kilka lat może celować w złotą piłkę. Ten transfer nie tylko zmieni wiele w oczach kibiców naszego jak i zarówno innych klubów, ale również w oczach innych piłkarzy. Każdy piłkarz już będzie wiedzieć, że The Blues to aktualnie klub z największymi ambicjami, a to na pewno pomoże w pozyskiwaniu innych topowych graczy w przyszłości. Roman tym razem sięga po zawodników z najwyższej półki i transfer Havertza jedynie to potwierdzi. W skrócie – ten transfer oznacza, że Chelsea na poważnie wraca do gry.

DAMIAN STANDZOŃ 

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X