Rüdiger: Willian jest jak Hazard - Chelsea24News
Rüdiger: Willian jest jak Hazard
Rüdiger: Willian jest jak Hazard

Rüdiger: Willian jest jak Hazard

Antonio Rüdiger przyznał, że będzie tęsknić za Willianem gdy ten zdecyduje się opuścić Stamford Bridge. Przypomnijmy, że kontrakt Brazylijczyka z Chelsea wygasa wraz z końcem sierpnia. W kontekście przyszłego pracodawcy 31-latka najwięcej mówi się o Arsenalu, którego władze są gotowe zagwarantować skrzydłowemu The Blues aż trzyletnią umowę.

– Od pierwszego dnia w Chelsea to właśnie on [Willian] oraz David Luiz wprowadzali mnie do zespołu. Pomogli mi w pierwszych kilku miesiącach, ponieważ nie było to dla mnie takie proste. – powiedział Rüdiger.

– To wspaniały facet i naprawdę, bardzo dobry piłkarz. Jest spokojny oraz ma w sobie dużo pokory. Będzie mi smutno, jeśli nie zobaczę go ponownie jako kolegę z drużyny. Nie jest typem piłkarza, który dużo mówi. Na boisku robi swoje – zupełnie jak Eden Hazard. Swoją grą pokazuje, o co mu chodzi. Jest facetem, który dyktuje tempo gry, a niewielu zawodników na świecie ma tego typu cechy.

– Zawsze trenuje ciężko, a potem trenuje rzuty wolne. Zawsze chce się doskonalić i rozwijać.

Niemiecki stoper Chelsea przy okazji wywiadu nie odmówił także pochwał w kierunku pracy Franka Lamparda. 27-latek uważa, że nie tylko doświadczenie z kariery piłkarskiej wpływa na jakość szkoleniowca Chelsea.

– Szczerze mówiąc, nie jest taki jak Antonio Conte. Kiedy przegrasz mecz, nie będzie na ciebie narzekał. Oczywiście jest trochę cichszy w sposobie mówienia, ale najważniejsze jest to, że od razu przeszedł do rzeczy.

– Wszyscy jesteśmy dorosłymi mężczyznami i każdy z nas słyszy, co powiedział trener. Myślę, że bardzo dobrze poradził sobie z presją i utrzymywał nas przy życiu. Nawet jeśli poszło dobrze lub źle, zawsze utrzymywał nas przy życiu.

– Mówię też o nim jako o człowieku. Nie tylko dlatego, że zdobywał tytuły. Oczywiście, może to nam pomóc, bo jest trenerem z otwartą głową i można go zapytać o czasy, kiedy sam grał.

– Zna presję i wie, co ludzie chcą zobaczyć w tym klubie. Wie o ciężkich meczach, finałach i wszystkim innym.


Źródło: Goal

O autorze

Borys Francuz

W redakcji C24N od ponad trzech lat. Moje główne zainteresowania to ładne dziewczyny 😺

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW