The Athletic wyjaśnia dlaczego Ake nie trafił do Chelsea - Chelsea24News
The Athletic wyjaśnia dlaczego Ake nie trafił do Chelsea
The Athletic wyjaśnia dlaczego Ake nie trafił do Chelsea

The Athletic wyjaśnia dlaczego Ake nie trafił do Chelsea

Nathan Ake został dziś oficjalnie zaprezentowany jako gracz Manchesteru City. Zawodnik mógł trafić także do Chelsea, o tym dlaczego tak się nie stało wyjaśniają dziennikarze The Athletic.

Chelsea od 2017 roku posiadała klauzulę wykupu w kontrakcie Ake. Z tego powodu tak długo trwała przeprowadzka Holendra do Manchesteru City, które ciągle obawiało się wkroczenia do gry The Blues.

Obawy zniknęły w tym roku, kiedy wyszło na jaw jakiego zawodnika poszukuje Chelsea. Londyńczycy w obecnym okienku transferowym celują w nieco inny profil gracza. Chelsea oczywiście monitorowała szansę na wykupienie Ake, ale analiza skautingów wykazała, że nie pasuje on do profilu obrońcy, którego szuka klub z Londynu. Ake okazał się za niski i za słaby w powietrznych pojedynkach, które są kluczowe w stałych fragmentach gry, które Chelsea przede wszystkim chce poprawić.

Według raportów City, Chelsea oceniła Ake jako bardzo dobrego środkowego lewego obrońcę. Holender gra dobrze piłką, czuje się komfortowo w jej posiadaniu i jest wszechstronny. Chelsea jednak poszukuje jednoznacznego lidera do swojej linii defensywy, co skłoniło ją do poszukania swojego celu gdzie indziej.

Źródło: The Athletic

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW