Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda - Chelsea24News
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Już jutro Chelsea prawdopodobnie rozegra swój ostatni mecz w tym sezonie, czas więc na przedmeczowe wypowiedzi Franka Lamparda.

Kontuzje

– Pulisic, Azpilicueta, Willian oraz Pedro są kontuzjowani. Ruben oraz Kante są w kadrze na mecz, są gotowi na występ, być może nawet od pierwszych minut.

– Pulisic wypada na około sześć tygodni, Azpilicueta na około trzy. Pedro odchodzi z klubu, miejmy nadzieję że wróci w ciągu najbliższych kilku tygodni. Willian walczył o to, aby wrócić, jednak nie zdoła zagrać.

– Damy Christianowi odpowiednio dużo czasu, aby wrócił do gry, nawet jeżeli będzie to oznaczało, że nie zagra w pierwszych meczach w nowym sezonie.

Wierzycie w awans?

– Wierzymy, że jesteśmy w stanie awansować. Mamy piłkarzy, którzy są w stanie to zrobić, to dla nas wielkie wyzwanie, rozumiemy naszą sytuację. Musimy wierzyć w to, że jesteśmy w stanie zrobić coś wyjątkowego. Zagramy z pewnością siebie. Oczekuję, że każdy da z siebie wszystko, podejdziemy do tego meczu z odpowiednim nastawieniem.

Co powiesz piłkarzom?

– Będę mówił przede wszystkim o meczu, musimy skupić się na tym, co rywal robi z piłką. Nie możemy bronić tak jak na Stamford Bridge, musimy wierzyć w siebie i pewnie przemieszczać się z piłką.

Kontrakt Williana

– Jego sytuacja kontraktowa nie ma wpływu na jego obecną sytuację. On dawał z siebie wszystko do końca i dałby również teraz.

– Czytałem w prasie o rozczarowaniu, a prawda jest taka, że nasze relacje są naprawdę dobre. Nie będzie żadnego rozczarowania, jeżeli zdecyduje się na odejście. To fantastyczny człowiek, wspaniały piłkarz. Klub zachował się bardzo dobrze w tym wszystkim, a jeżeli Willian odejdzie, to będę mu życzył wszystkiego co najlepsze.

– Willian jest piłkarzem Chelsea od siedmiu sezonów, musi podjąć decyzję samodzielnie. Rok temu z klubu odszedł Hazard, staramy się cały czas iść do przodu, tak samo będzie teraz.

– Kiedy przybyłem do klubu, istniał problem jeżeli chodzi o przejście z zespołów młodzieżowych do pierwszego zespołu, mogłem wówczas polegać na pomocy Williana.

– Jego umowa dobiega końca, może zadecydować o swojej przyszłości. Zaakceptujemy jego decyzję, niezależnie od tego jaka ona będzie.

2012 rok

– Nie zamierzam ‚korzystać’ z tamtego meczu, aby natchnąć piłkarzy. Uświadomię ich jednak, że mogą odwrócić losy tego dwumeczu. Mamy za sobą długi i trudny sezon, ale przed nami jeszcze jedno wyzwanie, możemy zrobić coś wyjątkowego. To będzie bardzo trudne, nie ma co zakłamywać rzeczywistości, ale wierzę że jesteśmy w stanie wrócić do gry.

Źródło: Football London

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW