Hudson-Odoi: Chcemy wygrać z Bayernem - Chelsea24News
Hudson-Odoi: Chcemy wygrać z Bayernem
Hudson-Odoi: Chcemy wygrać z Bayernem

Hudson-Odoi: Chcemy wygrać z Bayernem

Hudson-Odoi udzielił obszernego wywiadu, w którym opowiedział o Lidze Mistrzów, wyzwaniach oraz o ruchu BLM. 

– Myślę, że podejdziemy do spotkania z Bayernem z takim samym nastawieniem jak do innych spotkań. Uważam, że nigdy nie możesz czuć nerwów, musisz być pewnym siebie, wyjść na murawę i dać z siebie wszystko. Chcemy wygrać to spotkanie. Nawet jeżeli ostatecznie nie awansujemy, chcemy wygrać. Damy z siebie wszystko, chcemy wygrać z całych sił.

– To będzie trudne wyzwanie, to dziwny czas na rozgrywanie spotkań, jednak musimy pozostać skupionymi, wierzyć w siebie i osiągnąć odpowiedni rezultat.

– Przed sezonem mnóstwo osób w nas wątpiło, nie wierzyli że jesteśmy w stanie osiągnąć TOP4. Przybył nowy menedżer, odszedł Eden, a my udowodniliśmy wszystkim, że się mylili. Kończymy ten sezon, który był dla nas naprawdę dobry. Mieliśmy pecha, że nie udało nam się osiągnąć trzeciej lokaty. Powinniśmy być dumni z tego co osiągnęliśmy, a w kolejnym sezonie chcemy być silniejsi.

– Patrząc jednak personalnie, to nie był sezon, o którym powiedziałbym, że był dla mnie udany. Cały czas pracuję nad wieloma aspektami mojej gry, aby być coraz lepszym. Pracuję bardzo ciężko każdego dnia, daję z siebie wszystko na każdym treningu. Zawsze chcę pomagać drużynie, zdobywać bramki czy asystować, jednak w tym sezonie czułem czasami, że nie zrobiłem tyle ile mogłem zrobić.

– W kolejnym sezonie chcę strzelać więcej bramek, zaliczać więcej asyst, chcę pomagać drużynie jak to tylko możliwe.

– W tej kampanii miałem kilka momentów, gdzie powinienem zdobyć bramkę. To dla mnie rozczarowanie, ponieważ wiem, że jestem w stanie zdobywać bramki oraz asystować wiele częściej. To sprawia, że czułem frustrację, ponieważ wiem na co mnie stać. To dla mnie coś osobistego. Stale sobie powtarzam, że mogę więcej, że muszę jeszcze więcej pracować, dawać z siebie jeszcze więcej, zdobywać więcej goli, asystować jeszcze częściej i pomagać drużynie.

– Po meczach często rozmawiam z bratem oraz rodzicami. Oni oglądają każde moje spotkanie i potem rozmawiamy o tym jak mi poszło, często mi doradzają, mówiąc o tym, co powinienem zrobić lepiej. Konstruktywna krytyka jest czymś wskazanym, pomaga stać się lepszym. To jednak ważne, aby pomagać, a nie starać się być negatywnym.

Hudson-Odoi stał się ofiarą rasistowskich ataków podczas spotkania reprezentacji Anglii z Czarnogórą. Kibice Czarnogórców zaczęli obrażać wychowanka Chelsea.

– Pomyślałem wtedy, co się dzieje? Jestem młodym chłopakiem, nie powinienem słyszeć takich rzeczy z trybun. Nikt nie powinien słyszeć takich rzeczy w swoim kierunku. Powinniśmy cieszyć się sportem i mieć dzięki niemu uśmiech na ustach. Gdy twoja drużyna przegrywa, nie obrażaj graczy rywala, ponieważ twoja drużyna przegrała i jesteś sfrustrowany. Gdy to słyszałem od razu uznałem, że to nie fair, że nie powinienem tego słuchać. Starałem się o tym nie myśleć, wyrzucić to z głowy.

– To ważne, aby uświadamiać ludzi, że osoby czarnoskóre są tak samo wartościowe. Rasizm nie powinien mieć miejsca w futbolu i naszym życiu. Nie ma znaczenia jaki masz kolor skóry, każdy jest równy sobie.

Anglik został także zapytany o rywalizację w składzie.

– Staramy się zbudować bardzo silny zespół, nie tylko na teraz, ale również na kolejne lata. Gracze którzy trafiają do Chelsea są piłkarzami z topu, grali w swoich poprzednich klubach bardzo dobrze. Nie ma jednak znaczenia za ile zostałeś kupiony, zawsze musisz walczyć o miejsce w składzie, musisz udowadniać menedżerowi, fanom i kolegom z drużyny ile jesteś wart. Musisz poprawiać się z dnia na dzień.

– Przesunięcie Euro jest dla mnie dobrą wiadomością. Miałem w tym sezonie sporo problemów z urazami, nie grałem przez to zbyt często. Teraz będę miał cały kolejny sezon na to, aby udowodnić, że jestem wart gry w reprezentacji. Dam z siebie wszystko.

Źródło: ESPN

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW