Lampard: Czwarte miejsce w kolejnym sezonie nie będzie już osiągnięciem - Chelsea24News
Lampard: Czwarte miejsce w kolejnym sezonie nie będzie już osiągnięciem
Lampard: Czwarte miejsce w kolejnym sezonie nie będzie już osiągnięciem

Lampard: Czwarte miejsce w kolejnym sezonie nie będzie już osiągnięciem

Już niebawem Chelsea rozpocznie przygotowania do następnego sezonu, Frank Lampard opowiedział więc nieco o oczekiwaniach na kolejną kampanię.

The Blues skończyli rozgrywki na czwartej lokacie, przegrywając dwa spotkania o trofeum – mecz o Superpuchar Europy z Liverpoolem oraz finał Pucharu Anglii z Arsenalem.

– W tym sezonie czwarte miejsce należy traktować jako osiągnięcie. Trudno mi to mówić, jako człowieka z Chelsea, bowiem w tym wieku byliśmy drużyną, która walczyła o trofea niemal co sezon. Regularnie zdobywaliśmy trofea.

– Trzeba jednak pamiętać, że straciliśmy piłkarza takiego jak Hazard, a znamy przecież momenty, gdzie on swoją magią wygrywał spotkania dla klubu.

– Rozumiałem czemu większość ekspertów nie dawała nam szans na czwórkę, zwłaszcza kiedy częścią kadry zespołu byli młodzi piłkarze wracający z wypożyczeń w Championship.

– Gra w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie była dla klubu ważną sprawą, teraz mamy pewność, że za rok tam zagramy. W tym sezonie czwarte miejsce było osiągnięciem, ale w kolejnym nie zamierzam tak mówić. Chcemy stale zmniejszać lukę do najlepszych. Nie zamierzam się zadowalać tym co jest, stale chcę więcej, jednak nie zamierzam stawiać wielkich celów. Chcemy po prostu codziennie pracować i zmniejszać różnicę do najlepszych drużyn. Mamy wiele powodów do pozytywnego podejścia, doskonale także wiemy gdzie potrzebujemy wzmocnień.

– Mieliśmy w tym sezonie momenty, gdzie brakowało nam konsekwencji. Trzeba jednak pamiętać o tym, że mamy w kadrze młodych zawodników, trzeba więc zdawać sobie sprawę, że czasami po prostu tak będzie.

– Zakaz transferowy już nie obowiązuje, dlatego wzmocniliśmy się dwoma piłkarzami. Pamiętam momenty, gdy byłem jeszcze piłkarzem i klub sprowadzał jakościowych piłkarzy, czuć było wówczas wzrost jakości treningu, na transferach zyskiwali również piłkarze klubu, którzy poprawiali się przez rywalizację i zwiększenie jakości treningów.

Źródło: Standard

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW