Silva w zaawansowanych rozmowach z Chelsea - Chelsea24News
Silva w zaawansowanych rozmowach z Chelsea
Silva w zaawansowanych rozmowach z Chelsea

Silva w zaawansowanych rozmowach z Chelsea

Przedstawiciele Thiago Silvy prowadzą zaawansowane rozmowy w sprawie dołączenia Brazylijczyka do Chelsea.

Pozyskanie kapitana Paris Saint-Germain przez Chelsea byłoby niewątpliwie sporą niespodzianką, ponieważ to nazwisko w kontekście Chelsea zaczęło pojawiać się dopiero niedawno, kiedy to jego przedstawiciele zaoferowali go klubowi.

Silva rozegra w niedzielę swój ostatni mecz w barwach paryskiego klubu, a potem odejdzie w poszukiwaniu nowych wyzwań, jako że jego kontrakt wygaśnie.

Porozumienie z Chelsea nie jest jeszcze zawarte, ponieważ do rozwiązania zostało jeszcze kilka kwestii. Najważniejszą z nich jest długość kontraktu, Chelsea niechętnie daje dłuższe umowy wiekowym piłkarzom, a Thiago Silva skończy we wrześniu 36 lat.

Silva czuje, że nadal ma coś do zaoferowania i marzy o grze w Premier League, jednak nie wiadomo, co stałoby się, gdyby ostatecznie zarząd PSG zadecydował się zaoferować mu nową umowę. Do tej pory tego nie zrobili.

Gdyby pozyskanie Silvy doszło do skutku, byłby on najstarszym piłkarzem z pola pozyskanym przez Chelsea w erze Romana Abramowicza. Istnieją także argumenty za tym, że piłkarz może sobie nie poradzić w systemie Lamparda – chodzi o szybkość (a właściwie jej brak) u Brazylijczyka, co przy intensywnym pressingu jakiego wymaga Lampard może być zabójcze. Już trzy lata temu pojawiały się głosy, że u Silvy uwydatniają się fizyczne ograniczenia, które sprawiają, że nie potrafi grać wysoko i odruchowo cofa się, mimo poleceń grania wyżej.

Istnieją również przesłanki ku temu, że Silva nie musi być także odpowiednim liderem, bowiem jego drużyny wielokrotnie zawodziły, gdy ten nosił kapitańską opaskę.

Chelsea przygląda się wielu opcjom na pozycję stopera. Według The Athletic kontaktowali się również z Brighton, aby sprawdzić jak ma się sytuacja Lewisa Dunka, według angielskich dziennikarzy ma on porozumienie ze swoim pracodawcą, który pozwoli mu odejść do klubu z TOP6, gdyby na stole pojawiła się atrakcyjna oferta. Ma to być jednak 50 milionów funtów.

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW