Timo Werner: Nie mogę się doczekać zagrania pierwszego meczu - Chelsea24News
Timo Werner: Nie mogę się doczekać zagrania pierwszego meczu
Timo Werner: Nie mogę się doczekać zagrania pierwszego meczu

Timo Werner: Nie mogę się doczekać zagrania pierwszego meczu

To już trzy tygodnie odkąd Chelsea rozegrała swój ostatni mecz. Ale już dzisiaj, na Amex Stadium piłkarze The Blues podejmą drużynę Brighton.

Dla nowych zawodników Chelsea, będzie to szansa, aby pierwszy raz włożyć meczową koszulkę i wyjść w niej na boisko. Nowy napastnik, Timo Werner jest tym faktem podekscytowany i w wywiadzie dla oficjalnej strony The Blues nie krył swojego zadowolenia.

– Jestem bardzo podekscytowany. Nie mogę się doczekać!

– Kiedy podpisałem kontrakt, przez jakiś czas trenowałem sam, jednak przez ostatnie tygodnie pracowałem z całą drużyną co było świetne. Kiedy tu przybyłem, to było dziwne, bo chcesz ciężko pracować, poznać resztę zespołu, ale musiałem uzbroić się w cierpliwość.

– Bardzo się cieszę, że liga startuje za dwa tygodnie i jestem podekscytowany, że będę mógł sprawdzić się na boiskach Premier League. Również nie mogę się doczekać meczu towarzyskiego z Brighton, by w końcu wyjść w niebieskiej koszulce.

– To bardzo dziwne grać na pustych stadionach, ale myślę, że teraz to całkiem normalne, ponieważ ostatnie mecze w sezonie graliśmy bez wsparcia kibiców. Oczywiście musimy to zaakceptować, ale widać sporą różnicę pomiędzy pierwszą częścią sezonu, kiedy kibice dopingowali nas z trybun, a drugą, kiedy graliśmy na pustym stadionie. To wielka zmiana, a także inna część sportu, do której musimy się przyzwyczaić.

– Razem z kibicami na stadionie, widać więcej pasji oraz czuć emocje, które dają ci czegoś więcej na boisku. To daje ci wsparcia do pokonania przeciwnika. Oczywiście, chcemy powrotu kibiców, ale teraz musimy grać na pustych stadionach.

– To będzie trochę dziwne grać przeciwko Brighton dwa razy w krótkim odstępie czasu, lecz będzie to dla nas dobry sprawdzian.

– Nigdy tak naprawdę nie wiesz, co może się wydarzyć w takiej grze, ale głównie chodzi o to, abyśmy byli przygotowani do pierwszego ligowego meczu. Oczywiście chcemy pokonać Brighton w obu tych spotkaniach, jednak dzisiejszy mecz będzie dobry do sprawdzenia, jak funkcjonuje ze sobą drużyna. To będzie dla nas spore wyzwanie, ale wierzymy, że uda nam się ich pokonać dzisiaj oraz za dwa tygodnie.

Źródło: Chelsea

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od 2012 roku. Wierny fan wielkiego Franka Lamparda oraz perełek z akademii. Fan całej Premier League oraz Realu Madryt. Uczeń klasy maturalnej w liceum.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW