Lampard po meczu z Brighton i nowych wzmocnieniach - Chelsea24News
Lampard po meczu z Brighton i nowych wzmocnieniach
Lampard po meczu z Brighton i nowych wzmocnieniach

Lampard po meczu z Brighton i nowych wzmocnieniach

Frank Lampard powiedział kilka zdań o wczorajszym spotkaniu z Brighton oraz o nowych nabytkach klubu.

– To było dla nas dobre przetarcie, wróciliśmy do treningów niedawno, Brighton trenuje od dłuższego czasu. Ten mecz był elementem planów przedsezonowych, chcieliśmy pomóc graczom przywrócić odpowiedni poziom kondycji. Myślę, że w pierwszej połowie graliśmy lepiej, byliśmy świeżsi. Wynik nie jest najważniejszy, ponieważ dopiero zaczynamy się przygotowywać, jednak to oczywiste, że chcemy wygrywać w każdym spotkaniu. Najważniejsze było to, aby piłkarze złapali nieco ogrania meczowego, więc to był dla nas dobry dzień.

– Ten okres przygotowawczy jest nieco inny niż wszystkie poprzednie, piłkarze mieli bardzo mało wolnego, więc jednocześnie nie trzeba tak wiele, aby przywrócić ich do odpowiedniej kondycji meczowej i ogrania. To jednak proces, który nadal wymaga pracy, aby osiągnąć to co sobie zamierzyliśmy. Przerwa na reprezentacje nie jest dla nas czymś dobrym, stracimy wielu piłkarzy na ten czas, dlatego musimy dać z siebie wszystko, aby osiągnąć wymagany poziom.

– Myślę że Timo Werner był naprawdę dobry w tym meczu, udało mu się zdobyć bramkę bardzo szybko, pokazał nam swoją jakość, którą znaliśmy. Jestem podekscytowany tym, że mamy go w swojej drużynie. Przedstawił się bardzo dobrze fanom, pokazując swoją pracowitość oraz jakość piłkarską. Hakim Ziyech także pokazał się z bardzo dobrej strony, był zaangażowany w grę, a jakość jego podań była wspaniała. Doznał lekkiego skręcenia kolana, miejmy nadzieję, że nie było to takie groźne. Występ obu tych zawodników był naprawdę bardzo dobry.

– Dobrze było ponownie gościć fanów na stadionie, na pewno miało to wpływ na zawodników. Mam nadzieję, że będziemy wracać do coraz pełniejszych stadionów, chcemy mieć fanów na swoim obiekcie. Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo, to jednak był dobry test. Miejmy nadzieję, że wszystko poszło dobrze.

– Mamy pomysły na to jak poprawić naszą grę, mieliśmy jednak zakaz transferowy, dopiero teraz mogliśmy wzmocnić swój skład, pozyskując piłkarzy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że każdy nowy zawodnik potrzebuje czasu na to, aby się zaadaptować. Uważam jednak, że nasze transfery wzmocnią zespół, jestem więc zadowolony.

– Znam Bena bardzo dobrze, w ostatnim czasie to podstawowy lewy obrońca reprezentacji Anglii. Ben posiada ogromną jakość, jest świetny fizycznie, gra bardzo dobrze w piłkę, pomoże nam atakować i bronić lewą flanką. Ma dopiero 23 lata, to także jest bardzo pozytywne.

– Thiago Silva to zawodnik bardzo doświadczony i chcemy, aby wniósł to doświadczenie do naszej drużyny. On nadal jednak gra na najwyższym poziomie, widzieliśmy to w finale Ligi Mistrzów i meczach poprzedzających to spotkanie. Oczekuję więc od niego, że wniesie do drużyny jakość, doświadczenie i mentalność. Będzie bardzo ważnym piłkarzem dla naszej drużyny. Mamy młody zespół, widzieliśmy to w poprzednim sezonie, brakowało nam czasami wokalnych piłkarzy i przywództwa, a Thiago Silva wniesie to do drużyny. Będzie miał także bezpośredni wpływ na innych graczy. Nie mogę doczekać się aż dołączy do naszej drużyny.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW