Wiemy ile Real zapłacił za Hazarda! - Chelsea24News
Wiemy ile Real zapłacił za Hazarda!
Wiemy ile Real zapłacił za Hazarda!

Wiemy ile Real zapłacił za Hazarda!

Poznaliśmy całą kwotę jaką może zapłacić Real Madryt za transfer Edena Hazarda.

Do tej pory dostawaliśmy jedynie strzępki informacji, które i tak były jedynie informacjami zebranymi przez dziennikarzy. Teraz jednak wiemy doskonale, ile Chelsea może zarobić na sprzedaży Belga.

Przypomnijmy, że Hazard miał przed sobą ostatni rok kontraktu, jednak jeżeli wszystkie bonusy dojdą do skutku, to Chelsea zarobi na nim krocie.

Włącznie ze wszystkimi premiami Chelsea może zarobić na transferze Hazarda 147 milionów funtów – to pełna kwota, którą Real zgodził się zapłacić.

Tuż po transferze Królewscy zapłacili Chelsea 36 milionów funtów, po zakończeniu tego sezonu na konto The Blues wpłynęło 50 milionów funtów. W kolejnym roku Real Madryt może zapłacić jeszcze 57 milionów funtów, co łącznie daje 143 miliony.

Podstawa transferu wynosi około 90 milionów funtów, reszta to dodatki, jednak przynajmniej połowa z nich jest bardzo łatwa do zrealizowania, co oznacza minimum 27 milionów funtów na konto klubu. Gdy Hazard spełni wszystkie zapisane w kontrakcie warunki, Chelsea zarobi łącznie 143 miliony.

Kwoty zostały ujawnione dzięki śledztwu, które prowadzone jest w sprawie byłego klubu Edena Hazarda, Tubize. Musieli oni ujawnić wszystkie dane finansowe, a wśród nich były informacje o kwocie za transfer Hazarda do Realu Madryt (procent od transferu za wyszkolenie gracza).

Źródło: HLN

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW