Lampard o Havertzie - Chelsea24News
Lampard o Havertzie
Lampard o Havertzie

Lampard o Havertzie

Frank Lampard udzielił wywiadu w którym opowiedział o pozyskaniu Kaia Havertza.

Menedżer Chelsea mógł już popracować z zawodnikiem i ma pierwsze wnioski o nowym nabytku The Blues.

– Kai jest naprawdę ekscytującym transferem, myślę że to nie tylko moja opinia, tylko wszystkich osób związanych z klubem.

– To zawodnik, którego obserwowaliśmy od dłuższego czasu. To ofensywny pomocnik, a takim zawodnikom przyglądałem się od jakiegoś czasu. Znamy jego talent oraz to jak bardzo może wpłynąć na nasz klub. Doskonale wiemy w jakim kierunku chcemy iść i jakie pozycje chcieliśmy wzmocnić. Cieszymy się, że go pozyskaliśmy, ponieważ wiemy jak bardzo może się jeszcze rozwinąć, a już teraz jest piłkarzem grającym na bardzo wysokim poziomie.

Lampard został zapytany o porównania Havertza z Ballackiem i nim samym. 

– Łatwo tworzyć takie porównania. Wiem, że Kai jest głodny bramek i kolejnych asyst, więc stąd można nas porównywać, myślę jednak, że graliśmy nieco inaczej. Kai prawdopodobnie będzie grał wyżej niż ja gdy byłem w jego wieku. Lubiłem grać głęboko jako pomocnik, a Kai w ostatnich sezonach występował wyżej, często jako dziesiątka lub nieco szerzej. Grał nawet jako cofnięty napastnik. Myślę więc, że nasza gra się różniła, jednak on może wnieść podobne rzeczy do naszej drużyny, które robiłem ja jako zawodnik, mowa tutaj głównie o golach czy asystach.

– Michael był naprawdę dobrym piłkarzem, mam naprawdę dobre wspomnienia związane z Ballym. Kai jednak będzie chciał być sobą, a nie następcą innego gracza. Havertz ma swój styl gry, jest bardzo unikalnym graczem, co mnie bardzo ekscytuje, jeżeli chodzi o jego możliwości postępu.

Menedżer został zapytany o osobowość Havertza

– Jestem naprawdę zaskoczony tym, jak skromny i pokorny to człowiek. Doskonale wie co tutaj robi i jak bardzo ekscytujące to wyzwanie. Chce zostać w Chelsea topowym zawodnikiem i zrobi wszystko, aby udowodnić jak wielkim talentem dysponuje. To dla mnie jedna z najbardziej ekscytujących rzeczy w nim, nie tylko to jak dobrym jest piłkarzem, ale właśnie to jaką mentalność posiada. To pozwala pozytywnie myśleć o jego przyszłej karierze w klubie.

Havertz chce, aby Lampard pomógł mu zdobywać więcej bramek. To umiejętność możliwa do wytrenowania, czy jednak instynkt? 

– Myślę że jedno i drugie. On potrafi wybierać odpowiednie przestrzenie w które trzeba wbiec, więc myślę że posiada odpowiedni instynkt, jednak to także coś, co można rozwijać, trenować i stale się ulepszać. Sam fakt, że Kai chce to poprawiać jest naprawdę wspaniały.

– Wiemy że to fantastyczny talent, jednak musimy dać mu nieco czasu, aby się zaaklimatyzował. Wiemy jednak, że da z siebie wszystko, aby osiągnąć jak największą liczbę bramek czy asyst, mam nadzieję, że te liczby będą coraz lepsze, jednak trzeba dać mu czas.

Havertz to zawodnik uniwersalny

– Jego uniwersalność to coś z czego będziemy korzystać. To bardzo dobra wiadomość dla menedżera, kiedy masz zawodnika, który może grać na kilku różnych pozycjach i zgadza się na takie granie. On ma olbrzymi talent, potrafi robić z piłką naprawdę dużo, potrafi strzelać gole i asystować. Jest także bardzo dobry pod względem fizyczności. To wszystko daje nam obraz świetnego piłkarza, musimy jednak dać mu czas. Nie mogę jednak nie czuć podekscytowania myśląc o tym, czego może on dokonać.

Timo Werner to dobry przyjaciel Havertza czy to mu pomoże?

– Wiem, że Timo to jego dobry przyjaciel z reprezentacji narodowej, są także w podobnym wieku. Jestem przekonany, że to może mu pomóc, dzięki czemu poczuje się komfortowo tak szybko jak to możliwe. Na pewno będziemy chcieli pielęgnować takie relacje, aby mogli wspólnie pracować i się rozwijać. Komunikacja na murawie także może im pomóc w odnalezieniu najlepszej formy.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW