Lampard odpowiada na słowa Kloppa
Lampard odpowiada na słowa Kloppa

Lampard odpowiada na słowa Kloppa

Wszyscy wiemy, że Chelsea bardzo aktywnie wzmacnia swój skład w letnim okienku transferowym. Do klubu trafili m.in. Werner, Havertz, czy chociażby Chillwell. W sprawie owych wzmocnień głos zabrał trener The Reds, Jurgen Klopp, który uważa, że klub prowadzony przez oligarchę nie musi bać się o swoją przyszłość, oraz że oba kluby znacząco się od siebie różnią. Głos na ten temat postanowił zabrać Frank Lampard.

– Nie zdenerwowało mnie to zbytnio, bardziej rozbawiło, ponieważ kiedy mówisz o właścicielach klubów nie ma znaczenie branża jaką się oni zajmują. Mówimy o najbogatszych właścicielach w Premier League.

– W zeszłym roku często odnosiłem się do historii Liverpoolu. To świetna historia klubu, który przez cztery i pół, lub pięć lat, gdy był tam Jurgen Klopp, udało im się wejść na najwyższy poziom.

– Rzeczywistość jest taka – inna niż Leicester, co było czymś niespotykanym kiedy sięgnęli po tytuł. Wszystkie najlepsze kluby w Anglii stoją na wysokim finansowym poziomie i dokonują wielomilionowych wzmocnień. Spójrzmy chociażby na Liverpool. Van Dijk, Alisson, Fabihno, Keita, Mane, Salah.

– Oni wszyscy są wartościowymi graczami pozyskanymi za wiele milionów. Liverpool robił takie transfery na przestrzeni lat. My mieliśmy zakaz transferowy i wycofaliśmy się z rynku. Postanowiliśmy to przeczekać i samemu uporać się ze swymi problemami. Nie było tajemnicą, że latem będziemy aktywnie działali na rynku transferowym.

– Nie ma sensu bawić się w matematykę. Liverpool ma wspaniały skład i równie wspaniałego menedżera. Najmądrzejsza rzecz jaką ich klub zrobił to wiara w trenera i jego system przez tyle czasu. To świetna historia, ale w tej historii wydawali pieniądze tak jak i my. Teraz czas na ciężką pracę.

– Kiedy przeczytasz to co mówił Jurgen o sprowadzeniu grupy piłkarzy, że nie będzie to łatwym do wprowadzenia w życie pomysłem bez względu na ich poziom to już wspominałem, że rozmawiamy z nimi i wprowadzamy ich, aby jak najlepiej mogli wejść w ligę. Myślę, że mówił uczciwie co myśli, ale jeśli chodzi o wydane pieniądze to Liverpool również wydawał ogromne kwoty na wartościowych piłkarzy.

– Jeśli chodzi o to gdzie jesteśmy, nie musimy się skupiać na słowach innych klubów, menedżerów, kibiców, stacji radiowych, czy po prostu mediów. Jedyne co nas interesuje to boisko treningowe bo tylko to co tam przepracujemy zdefiniuje nas na murawie, a o to nie muszę się martwić.

– Jestem naprawdę zadowolony z tego jak działamy jako klub. Teraz chcę, abyśmy jako zespół byli równie podekscytowani ciężką pracą, która przełoży się na wyniki.

Lampard postanowił również wypowiedzieć się o zwiększonych oczekiwaniach, oraz narzucanej presji na klub.

– Takie są zasady. Prawdopodobnie odnosiłbym się do tego na różny sposób. Mówiłbym sporo o zakazie transferowym w zeszłym roku. Być może podświadomie czułem, że z tego właśnie powodu mieliśmy 30 punktów straty do lidera. Jose Mourinho mógłby o tym wspomnieć.

– Być może nie zrobiłby tego w Manchesterze United. Takie są zasady. Czasami jeśli klubowi nadarzy się okazja to menedżerowie starają się, aby wykorzystać najlepiej jak to możliwe.

– Wydaje mi się, że tego lata dokonaliśmy świetnych transferów, młodych piłkarzy. Wyjątkiem jest Thiago Silva, jednak on doda nam jakości i doświadczenia. Wszystkie nasze działania mają na celu ulepszać klub.

– Moje zadanie to nie wciągać się zbytnio w komentarze innych, ponieważ wszyscy menedżerowie w topowych klubach wydają i będą wydawać pieniądze. Później są oceniani na podstawie tego kogo ściągnęli, za ile i jakie to przyniosło wyniki.

– Jako klub wykonaliśmy kawał ciężkiej pracy podczas zakazu transferowego. Na przestrzeni całego roku obserwowaliśmy gdzie możemy się poprawić i wzmocnić, rozmawiać z potencjalnie nowymi piłkarzami i robić wszystko, aby ich do siebie ściągnąć.

– To wszystko jest trudniejsze niż się wydaje. Gdyby to była gra komputerowa to poczułbym się jak w sklepie ze słodyczami, ponieważ wszystko by działało. W życiu jednak zawsze można trafić na jakieś komplikacje.

– To dla nas pewien początek. Staram się ruszyć z moją drużyną w odpowiednim kierunku, aby w porównaniu do poprzedniego sezonu dokonać progresu. Nie czaruję piłkarzy rozmowami o kontraktach, ani tego typu rzeczami. Wszyscy po prostu pracujemy na sukces.

Źródło: Goal

O autorze

Avatar

Potężna wichura, łamiąc duże drzewa, trzciną zaledwie tylko kołysze...uważaj...uważaj...ważaj...k*rwa. Znowu coś po*ebałem w tłumaczeniu.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW