Nudy na pudy na inaugurację - Chelsea pokonuje Brighton - Chelsea24News
Nudy na pudy na inaugurację – Chelsea pokonuje Brighton
Nudy na pudy na inaugurację – Chelsea pokonuje Brighton

Nudy na pudy na inaugurację – Chelsea pokonuje Brighton

Nie mieliśmy zbyt dużo czasu odpoczynku między zakończeniem poprzedniego sezonu, a rozpoczęciem nowego. The Blues jednak mimo to dobrze zainaugurowali sezon, wygrywając w meczu wyjazdowym z Brighton.

Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że było widać dzisiaj brak porządnego okresu przygotowawczego – zawodnicy The Blues popełniali proste błędy, tracili piłkę w niewymuszonych sytuacjach, brakowało zgrania u nowych zawodników.

Wynik spotkania otworzył Jorginho. Po niecelnym podaniu gracza Brighton piłkę przejął właśnie Brazylijczyk, posłał zbyt mocne podanie do Wernera, jednak niebywała szybkość piłkarza została przez niego zademonstrowana w tej sytuacji i zdążył on dobiec do piłki przed rywalami. Gdy Niemiec wbiegł w pole karne został zatrzymany nieprzepisowo przez Ryana. Sędzia podyktował rzut karny, który w swoim stylu wykorzystał Jorginho.

Do końca pierwszej odsłony brakowało już groźniejszych sytuacji Chelsea, można powiedzieć nawet, że to Brighton tworzyło lepsze szanse. Brakowało jednak skuteczności oraz ostatniego podania.

W drugiej połowie meczu doszło do wyrównania – strzał zza pola karnego okazał się nie do obrony dla Kepy. Wydaje się jednak, że był to kolejny gol na konto hiszpańskiego golkipera.

Mewy nie cieszyły się jednak nazbyt długo z prowadzenia, chwilę po wznowieniu gry cudowną bramką popisał się Reece James. Wychowanek uderzył z dystansu w same okno, nie dając żadnych szansy Ryanowi.

Później mecz toczył się w bardzo powolnym tempie, ale udało się zdobyć trzeciego gola – tym razem sytuacyjnie uderzał Zouma, a obrońca Brighton zmylił swojego bramkarza na tyle, że piłka wtoczyła się do bramki.

Do końca spotkania nie padły już kolejne gole.

W trakcie spotkania Lampard dokonał trzech zmian – na murawie zameldowali się Barkley, Hudson-Odoi oraz Azpilicueta. Zmieniali oni kolejno: Loftusa-Cheeka, Havertza oraz kontuzjowanego Jorginho.

Menedżer Chelsea z pewnością może być zadowolony z tego wyniku, jednak gra pozostawiała wiele do życzenia. Trudno jednak narzekać, ponieważ to początkowy okres sezonu, a okres przygotowawczy The Blues był znacznie zakłócony. Lampard musi wyciągnąć wnioski, jednak sam wynik na pewno może być odbierany pozytywnie.

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW