Rudiger: Każdy zaczyna z tego samego poziomu
Rudiger: Każdy zaczyna z tego samego poziomu

Rudiger: Każdy zaczyna z tego samego poziomu

W wywiadzie Antonio Rudiger widzi nowy sezon jako czas, gdzie można zacząć wszystko od początku.

– Dla mnie każdy rok to nowe wyzwanie i nowy początek. Wszyscy startują z tego samego poziomu. Teraz gramy w trochę innych okolicznościach. W poprzednim roku nie mogliśmy przeprowadzać transferów, było wielu młodych graczy. Teraz są oni bardziej doświadczeni, plus doszły nabytki, których potrzebowaliśmy. Musimy być w formię i patrzeć na siebie, ponieważ inne zespoły też są gotowe. Róbmy to, co do nas należy.

Nasze trzy pierwsze mecze będą bardzo zróżnicowane. Brighton, mistrz ligi Liverpool i bieniaminek West Brom. Pomimo sparingu z Brighton, Rudiger uważa, że nie możemy lekceważyć rywali.

– Pod koniec dnia nigdy nie wiesz jak rywal wyjdzie na boisko. Przez parę lat poznaliśmy Brighton, ale nigdy nie wiemy jak zagrają. Musimy myśleć o sobie, nie o rywalach. To jest Premier League. Z doświadczenia wiem, że tutaj może zdarzyć się wszystko. Graliśmy z Burnley, a po 45. minutach przegrywaliśmy już 0:3. Trzeba podchodzić do spotkania indywidualnie, w każdym spotkaniu można zdobyć 3 punkty. Najpierw Brighton, potem reszta.

Start sezonu 2020/2021 jest nieco dziwny, od ostatniego spotkania w Premier League minęło tylko 5 tygodni. Wielu graczy Chelsea było jeszcze powołanych do kadry i miało to wpływ na skrócony okres przygotowawczy.

– Jest to dziwne dla każdego. Mieliśmy bardzo krótką przerwę. Nie jest to łatwe dla nikogo, ale nie ma żadnych wymówek, musimy zacząć od początku.

– Nie było za dużo czasu, a na dodatek doszła reprezentacja. Osobiście mi się to podoba. Dostałem czas na boisku, jestem w rytmie meczowym i to jest w porządku.

Następnie Rudiger powiedział o jego osobistych celach na nowy sezon, jak i o kontuzjach.

– W poprzednim roku straciłem przez kontuzję sezon przygotowawczy i początek sezonu. Teraz jestem szczęśliwy, bo przepracowałem okres i jestem w dobrej kondycji fizycznej. Mogę zacząć nowe rozgrywki najlepiej jak się da.

– Najważniejszy dla mnie jest brak kontuzji, chcę zagrać najwięcej ile się da. W klubie chcą, żebyśmy wygrywali tytuły i konkurowali z City i Liverpoolem. W poprzednim sezonie celem było top 4 i udało nam się to uzyskać. Ten sezon jest jednak nowy i chcemy konkurować z czołówką Premier League.

Źródło: Chelsea

O autorze

Grzegorz Biłas

Lubię zagrać koncert z zespołem, a w wolnej chwili piszę newsy. Trenuje crossfit, jestem weganinem i studentem prawa ;)

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW