Chelsea wierzy że rywalizacja pomoże Kepie
Chelsea wierzy że rywalizacja pomoże Kepie

Chelsea wierzy że rywalizacja pomoże Kepie

Działacze Chelsea mają nadzieję, że pozyskanie Mendy’ego i rywalizacja z nim pomoże Kepie w osiągnięciu wysokiej formy.

Mendy chce zostać piłkarzem Chelsea jak najszybciej, jednak kluby nadal rozmawiają o kwocie odstępnego za zawodnika. Rennes początkowo chciało Olivera Giroud na wypożyczenie w ramach transakcji wiązanej, a następnie podwyższyli swoje wymagania kwotowe, po tym jak The Blues byli przekonani, że ustalono już kwotę 18 milionów funtów.

Teraz Rennes ma nadzieję na to, że uda im się uzyskać około 22 milionów funtów.

Frank Lampard chce dać Kepie szansę na rehabilitację, dlatego też klub pozyskuje bramkarza, który ma z nim rywalizować o miejsce w składzie. Anglik twierdzi, że nowy bramkarz ma zapewnić rywalizację Kepie, co oznacza, że Hiszpan nie jest jeszcze całkowicie skreślony.

Kepa zamierza zostać w klubie i walczyć o skład, a Chelsea nie otrzymała za niego żadnych ofert, wobec czego Hiszpan na pewno pozostanie w klubie na kolejny sezon. W klubie pokładają więc nadzieję w tym, że rywalizacja obudzi Arrizabalagę.

Caballero w tamtym sezonie kilkukrotnie wychodził jako podstawowy bramkarz, jednak pomimo tego, że jest bardzo cenioną postacią przez Lamparda, jest wiekowym zawodnikiem u schyłku kariery, wobec czego nie był rozpatrywany jako długoterminowa jedynka.

Mendy natomiast zamierza zostać pierwszym bramkarzem The Blues i Kepa będzie musiał jeszcze mocniej postarać się, aby pozostać między słupkami.

Petr Cech przychodząc do Chelsea musiał zmierzyć się z podobną sytuacją, wówczas też musiał walczyć o miejsce w składzie, mając świadomość, że gorsza forma doprowadzi do wejścia do gry Cudiciniego. Czeski bramkarz rywalizował również z Courtois pod koniec swojej kariery.

Kepa natomiast nigdy nie czuł prawdziwej presji, dlatego w klubie wierzą, że przybycie Mendy’ego sprawi, że Hiszpan zacznie grać lepiej. Rywalizacja ma pobudzić u niego chęć rozwoju.

Źródło: Telegraph

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW