Simon Johnson o sytuacji stoperów - Chelsea24News
Simon Johnson o sytuacji stoperów
Simon Johnson o sytuacji stoperów

Simon Johnson o sytuacji stoperów

Simon Johnson z The Athletic przeanalizował sytuację stoperów Chelsea w chwili rozpoczęcia tego sezonu.

Przybycie Thiago Silvy dało Lampardowi kolejną zagwozdkę do rozwiązania – którego ze stoperów należy sprzedać lub wypożyczyć, aby zachować odpowiedni balans i odpowiednią atmosferę w drużynie?

Tak jak się spodziewano, Silva nie zdołał zagrać w pierwszym składzie we wczorajszym meczu, jednak jest pewne to, że będzie on regularnie występował w zespole Chelsea. Lampard sugerował to nawet w wywiadach, gdzie mówił o doświadczeniu Brazylijczyka i umiejętnościach, jakie wniesie na murawę.

Podczas wczorajszego meczu parę stoperów tworzyli Zouma oraz Christensen. Obaj tworzyli dobry duet przez całe spotkanie, trudno jednak zapomnieć o tym, że w poprzednim sezonie obaj byli również bardzo odpowiedzialni za stracenie tak wielkiej liczby bramek.

Chelsea posiada obecnie aż pięciu stoperów, a czterech z nich walczy o to, aby zostać tym drugim, obok Thiago Silvy. Granie trójką stoperów także jest możliwe, ale nie będzie to zbyt często wariant w tym sezonie.

Jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że Fikayo Tomori powędruje na wypożyczenie, jednak teraz okazuje się, że Tomori nadal jest w planach Lamparda i nie została ostateczna decyzja co do jego przyszłości. W poprzednim sezonie Tomori również miał udać się na wypożyczenie, jednak odejście Davida Luiza zmieniło te plany.

Jeżeli Tomori pozostanie w klubie to należy zadać pytanie – których z trójki Rudiger, Christensen i Zouma odejdzie? Pomimo tego, że ostatnia dwójka zagrała we wczorajszym meczu, każdy z nich może odejść.

Chelsea wydała mnóstwo pieniędzy na pozyskanie nowych graczy, teraz będzie skupiała się głównie na sprzedaży obecnych zawodników.

Zouma przez długi czas był najpoważniejszym kandydatem do odejścia, jednak znowu wyszedł w pierwszym składzie, a w poprzednim sezonie rozegrał najwięcej meczów ze wszystkich stoperów.

Umowy Christensena i Rudigera wygasają już za dwa lata, więc to odpowiedni czas na potencjalną sprzedaż, co ciekawe – Chelsea nadal nie rozmawiała z żadnym z nich o przedłużeniu kontraktu.

Nie wiadomo jak Rudiger zareaguje na to, że nie będzie piłkarz, od którego będzie się zaczynać wybieranie defensywy, tak jak to było w ostatnich sezonach. Źródła bliskie graczu twierdzą jednak, że jest on szczęśliwy w Chelsea.

Wydawać by się mogło, że to oznacza odejście Christensena. Duńczyk jednak również jest zadowolony grą pod wodzą Lamparda i zamierza walczyć o miejsce w składzie. Stoper cieszy się pracą z Lampardem i nie może doczekać się gry obok Silvy. Pomimo tego, że kluby z całej Europy o niego pytały, on sam chce zostać.

Na ten moment żaden ze stoperów nie został poinformowany, że może szukać sobie nowego klubu, więc wydaje się, że to jednak Tomori może powędrować na wypożyczenie.

Pozostaje także opcja, że pozostaną wszyscy, wszak Thiago Silva ma już 36 i może nie podołać wymaganiom fizycznym ligi.

Na ten moment Frank Lampard pozostawia sobie wszystko opcje, ale w końcu będzie musiał zdecydować.

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW