Havertz: To spełnienie marzeń - Chelsea24News
Havertz: To spełnienie marzeń
Havertz: To spełnienie marzeń

Havertz: To spełnienie marzeń

Kai Havertz podobnie jak Timo Werner opowiedział o pierwszych przemyśleniach dotyczących transferu do Chelsea.

– Jako dziecko marzyłem aby grać w Premier League, więc gra dla Chelsea jest dla mnie spełnieniem marzeń, ponieważ to wielki klub, jeden z największych zespołów na świecie.

– Zawsze marzyłem o tym, aby grać w takiej lidze, więc teraz czuję, że się to spełnia. Nie musiałem na to zbyt długo czekać, gdyż mam dopiero 21 lat, jednak oglądałem Premier League jako dziecko bardzo często. Wspólnie z bratem i rodzicami oglądaliśmy spotkania z ligi angielskiego, więc to dla mnie nadal trochę nierealne, jednak to fakt – siedzę tutaj i jestem piłkarzem takiego klubu jak Chelsea.

– Widziałem wiele meczów Franka Lamparda, uwielbiałem go jako piłkarza. Był jednym z najlepszych zawodników w Premier League w tamtym czasie.

– Trener mówił mi, że bardzo lubi mój styl gry, ceni sobie to, że często wchodzę w pole karne i strzelam lub asystuję. To bardzo pomocne, że mam menedżera, który grał przez długi czas na poziomie Premier League i w kadrze narodowej. Bardzo często daje mi porady i stara się poprawić moją grę, abym stał się lepszym piłkarzem. Jestem więc podekscytowany, że to własnie Frank Lampard jest moim menedżerem.

– W Premier League grają najlepsi piłkarze globu, więc cieszę się, że ja także tutaj jestem i mogę grać przeciwko tym piłkarzom. To trochę trwało, jednak ostatecznie tu trafiłem i cieszę się, że tak się stało. Chelsea to wielki klub, to dla mnie spory krok, zamieszkałem w nowym kraju, muszę rozmawiać w innym języku. To wszystko jest dla mnie nowe i potrzebuję trochę czasu, aby się zaadaptować, jednak nie mogę doczekać się tego co przede mną.

– Grałem na bardzo ofensywnej pozycji w Leverkusen. Grałem tam jako prawy skrzydłowy, grałem także jako dziesiątka, szóstka czy ósemka – czasami nawet jako napastnik. Dla mnie jednak ważne jest to, aby być uniwersalnym i kreatywnym. Grałem na wielu pozycjach, jednak myślę że moją najlepszą pozycją jest dziesiątka, mogę jednak grać na prawym skrzydle lub jako napastnik. Najważniejsze jest dla mnie to, aby być na boisku.

– Chelsea zapłaciła za mnie bardzo dużo, jednak myślę że dzisiaj to normalne, że płaci się takie kwoty. Nie czuję zwiększonej presji ze względu na cenę, staram się po prostu dawać z siebie wszystko. Skupiam się na graniu w piłkę i graniu jak najlepiej. Kocham grać w futbolu i chcę po prostu grać w piłkę.

Źródło: Chelsea FC / Football London

 

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW