Werner: Mamy jakość potrzebną do pokonania Liverpoolu - Chelsea24News
Werner: Mamy jakość potrzebną do pokonania Liverpoolu
Werner: Mamy jakość potrzebną do pokonania Liverpoolu

Werner: Mamy jakość potrzebną do pokonania Liverpoolu

Timo Werner nie musiał czekać długo, aby sprawdzić się w spotkaniu z topowym zespołem Premier League.

Już w weekend Chelsea zagra z Liverpoolem, Niemiec podzielił się więc swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pierwszych tygodni w klubie, wpływu Franka Lamparda na jego transferu oraz najbliższego spotkania.

– Nie mogę doczekać się tego meczu, ponieważ Liverpool to jedna z najlepszych ekip na świecie. Wygrali mistrzostwo w poprzednim sezonie, a to przecież taka sama drużyna co przed rokiem. To będzie więc dla nas ogromne wyzwanie, będziemy wiedzieć w jakim miejscu obecnie jesteśmy.

– Nie mieliśmy najlepszego okresu przygotowawczego, ponieważ wielu graczy dopiero co wróciło i nie grało żadnych spotkań przed pierwszym ligowym meczem. To sprawia, że jest trudniej, jednak ostatecznie poszło nam dobrze.

– Będziemy się poprawiać z meczu na mecz, jednak musimy rozegrać spotkanie już w weekend i postaramy się wygrać. Zagramy przeciwko mocnej drużynie, która ma świetnych piłkarzy, ich defensywa to nie tylko Van Dijk, cała ich formacja jest bardzo dobra. Stracili mało bramek w poprzednim sezonie.

– My jednak także mamy świetnych piłkarzy, posiadamy jakość potrzebną do tego, aby ich pokonać. To będzie ciekawy mecz.

Timo wrócił także do tematu zmiany klubu.

– Kiedy zadecydowałem o tym, że czas opuścić Lipsk, rozmawiałem z różnymi klubami, potem przyszła kolej na Chelsea. Nie zamierzam jednak mówić zbyt wiele o pozostałych ekipach, ponieważ zadecydowałem, że dołączę do Chelsea, to była dla mnie najlepsza decyzja. Nie tylko ze względu na styl gry, ale także ze względu na to, co mi pokazali. Miałem przed sobą trudną decyzję, jednak teraz jestem podekscytowany i zadowolony, że tak zadecydowałem. Jestem tutaj od ponad miesiąca i czuję się naprawdę świetnie. Będziemy stale się rozwijać w najbliższych miesiącach i latach.

– Miałem sporo rozmów z Frankiem Lampardem, otrzymywałem sporo wiadomości od niego, wysyłał mi także mnóstwo grafik, które pokazywały styl gry w jakim widziałby swoją Chelsea ze mną w składzie. To było dla mnie naprawdę ważne, ponieważ kochałem grać dla Lipska i wszystko było tam dla mnie świetnie. Dlatego też ważnym było to, abym w nowym klubie również widział wizję, która pasowałoby do mnie. Myślę że Premier League to liga dla mnie, ponieważ to szybkie rozgrywki, grają tutaj niesamowicie szybcy piłkarze i mam tu mnóstwo miejsca.

– To bardzo ważne, abym czuł, że system gry pasuje do mojego stylu, ważne były dla mnie również te rozmowy, ponieważ menedżer to spokojny i szczery człowiek, który otwarcie powiedział mi czego ode mnie oczekuje i gdzie mnie widzi. Nie byłem dla niego jedynie piłkarzem, byłem również człowiekiem. To zrobiło na mnie ogromne wrażenie i było jednym z powodów dla których tu przybyłem.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW