Lampard potwierdza - Azpilicueta pozostaje kapitanem - Chelsea24News
Lampard potwierdza – Azpilicueta pozostaje kapitanem
Lampard potwierdza – Azpilicueta pozostaje kapitanem

Lampard potwierdza – Azpilicueta pozostaje kapitanem

Frank Lampard potwierdził, że Cesar Azpilicueta pozostanie kapitanem Chelsea na kolejny sezon.

Po transferze Thiago Silvy powstała dyskusja o tym, czy Brazylijczyk nie zostanie nowym kapitanem klubu, jednakże Lampard rozwiał wszelkie wątpliwości, potwierdzając to, że to Hiszpan będzie kapitanem klubu.

– Absolutnie, Azpi jest kapitanem Chelsea w tym sezonie.

– Przez lata wykonywał wspaniałą pracę dla klubu, sprawdza się w tej roli i bardzo mi pomaga. Pokazuje całym sobą, że zasługuje na bycie kapitanem – widać to w sposobie w jakim komunikuje się z zespołem, jak bardzo kocha ten klub oraz tym jak dobrze radzi sobie na murawie jak i poza nią.

– Wszyscy widzimy także jakość Reece’ego Jamesa, mamy więc rywalizację na prawej stronie defensywy. Profesjonalizm Cesara będzie dla nas bardzo ważny, tak jak w każdym sezonie. Nie zmienia się jednak to, że to on jest naszym kapitanem.

– Nie mogę prosić piłkarzy takich jak Azpilicueta, którzy tak bardzo uwielbiają rywalizację, o to aby nie zagrał w jakimś meczu. Każdy zawodnik chce grać i każdy zawodnik powinien walczyć o miejsce w składzie z myślą, że będzie grał co mecz. Wiem jaki jest Azpi, znam go bardzo dobrze, grałem razem z nim. Nie oczekuję więc od niego, że gdy będzie musiał usiąść na ławce, to powie, że wszystko jest okey. Piłkarz musi chcieć grać co mecz, zwłaszcza gdy jesteś kimś takim jak Azpi, piłkarzem z taką jakością i będącym kapitanem. Wiem, że on da z siebie wszystko, niezależnie od tego czy będzie grał, czy w momencie, gdy przyjdzie czas, że usiądzie. Będzie dawał nam tyle samo, to przyjemność mieć kogoś takiego w drużynie.

Lampard został zapytany również o Hudsona-Odoi, którego ponownie łączy się z odejściem z powodu braku regularnej gry.

– Callum to młody piłkarz, jednak musi się skupić wyłącznie na treningach, musi dawać z siebie wszystko każdego dnia. To zawodnik, który się rozwija, jednak wszedł w profesjonalną karierę bardzo szybko. Niezależnie od wieku, wszystkich obowiązują te same standardy, jeżeli chcesz grać, musisz dawać z siebie wszystko.

– Byłbym zaskoczony, gdybym miał w zespole piłkarzy, którzy nie są niezadowoleni, kiedy nie grają. Ja jednak muszę patrzeć na to, jak wiele zawodnik daje na murawie i jak ciężko pracuje, zarówno z piłką jak i kiedy jej nie masz przy stopie.

– Nie mam swoich ulubieńców, nie opieram się na sympatiach, nie wybieram graczy, których lubię. Opieram się na piłkarzach, ponieważ chce odnosić sukcesy, co ostatecznie powinno uszczęśliwić wszystkich.

Źrodło: Telegraph

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW