Lampard nie widzi Kante w roli 'szóstki' - Chelsea24News
Lampard nie widzi Kante w roli ‚szóstki’
Lampard nie widzi Kante w roli ‚szóstki’

Lampard nie widzi Kante w roli ‚szóstki’

Do zamknięcia okna transferowego pozostały jeszcze dwa tygodnie, a Chelsea ma kolejną decyzję do podjęcia.

Fani klubu liczą czas do ogłoszenia transferu Edouarda Mendy’ego, który mógłby sprawić, że zapomną o kosztownych błędach aktualnego golkipera, Kepy Arrizabalagi.

Frank Lampard myśli jeszcze o jednym transferze – Anglik chciałby pozyskać bowiem defensywnego pomocnika. Celem numer jeden na tę pozycję ma być Declan Rice, który grał w zespołach młodzieżowych Chelsea.

Pomimo kilku prób, N’Golo Kante nie będzie już próbowany jako szóstka w zespole Franka Lamparda. W spotkaniu z Liverpoolem wrócił on na swoją nominalną pozycję, czyli zawodnika grającego przed nominalną szóstką.

Lampard używał Kante w roli defensywnego pomocnika przez kilka spotkań po restarcie, jednak Kante doznał kontuzji, a po powrocie wrócił na swoją nominalną pozycję.

Menedżer Chelsea podkreśla jednak, że Kante jest bardzo ważną postacią w jego drużynie, jednak nie jako defensywny pomocnik.

Osoba blisko klubu ma tak tłumaczyć rozumowanie Franka:

– Chodzi o balans w zespole, Chelsea brakowało defensywnego pomocnika z prawdziwego zdarzenia, Kante nie jest defensywnym pomocnikiem. To zawodnik, który dużo biega i gra wówczas najlepiej. Francuz jest pomocnikiem, który musi się poruszać, aby odbierać piłkę. Lampard natomiast chciałby piłkarza, który grałby na pozycji szóstki w sposób ‚typowy’ – byłby ciągle na tej pozycji i wygrywałby pojedynki z rywalami, wprowadzając do drużyny nieco fizyczności.

Jorginho ciągle łączony jest z powrotem do Serie A, jednak nie wiadomo czy na ten moment istnieje zainteresowanie wobec jego osoby.

Chelsea rozważa alternatywy dla Rice’a, gdyby nie udało się go pozyskać, jednak The Blues myślą nad zaoferowaniem Rossa Barkleya, aby obniżyć cenę za byłego zawodnika. Może się okazać, że Rice będzie zmuszony wymusić transfer na swoim obecnym pracodawcy, jeżeli chce trafić do Chelsea .

Źródło: The Athletic

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW