Chelsea vs Barnsley, czyli Puchar Ligi - Chelsea24News
Chelsea vs Barnsley, czyli Puchar Ligi
Chelsea vs Barnsley, czyli Puchar Ligi

Chelsea vs Barnsley, czyli Puchar Ligi

W niedzielę podopieczni Lamparda ulegli Liverpoolowi 0:2. Można, by żec że teraz chwila oddechu, bo na Stamford Bridge przyjeżdża rywal notowany o ligę niżej. Czy na pewno pójdzie tak gładko?

Wszyscy spodziewali się, że starcie z obecnymi mistrzami będzie piekielnie trudne. O ile w pierwszej połowie Chelsea wyglądała całkiem dobrze, tak faul i czerwona kartka na Christensenie przeważyła o losach spotkania. The Blues oczywiście mieli swoje szanse, jednak tu nie pomógł nawet przyznany rzut karny.

Uciekali katu spod topora

Tak można opisać środowych rywali – Barnsley. W poprzednim sezonie o utrzymanie w Championship walczyli do końca, a finalnie udało im się zająć 21 lokatę. Z ich strony nie ujrzymy Madsa Andersena oraz Michala Heika, gdyż oboje zobaczyli czerwony kartonik w poprzednim spotkaniu (grali wówczas z Reading). Dodatkowo dalej zawieszony jest Bambo Diaby.

  • Oba zespoły mierzyły się ze sobą od 1997 trzykrotnie. The Blues zwyciężyli dwa razy, a raz ulegli.

Stamford Bridge po hicie

Wśród pozytywów w tym przegranym meczu należy zaznaczyć przede wszystkim to, że nawet w 10 Chelsea miała swoje szanse na zdobycie bramki.

Na konferencji przedmeczowej Frank Lampard potwierdził, że przed Mendym pozostały tylko testy medyczne i już będzie częścią The Blues. To nieocenione wzmocnienie jednej z najsłabszych formacji Londyńczyków. W samym spotkaniu zobaczymy pewnie kilka zmian. Na boisku nie powinno zabraknąć Thiago Silvy, a kilka minut może dostanie też wracający po kontuzjii Ben Chilwell. Po samym spotkaniu z dziennikarzami można by pokusić się o zakłady, że już więcej w tym zespole nie ujrzymy Antonio Rudigera, póki co jednak gdybanie pozostaje gdybaniem.

 

Spotkania takie jak te są po to, by mocniejsze ekipy takie jak w tym wypadku Chelsea, nabrały wiatru w żagle. Zważywszy na to że Barnsley podchodzi do tego starcia wyraźnie osłabione, to spodziewam się czystego konta oraz wysokiej wygranej Londyńczyków.


Zapis z konferencji: https://www.chelsea24news.pl/2020/09/22/konferencja-przed-meczem-pucharowym/

Wnioski po meczu z Liverpoolem: https://www.chelsea24news.pl/2020/09/20/nowa-chelsea-stare-problemy-the-blues-ulegaja-liverpoolowi/

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od lat 14. Na tym portalu moja działko to w znacznej mierze zapowiedzi. Poza samym pisaniem interesuje się retoryką oraz montażem wideo.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW