Co dalej z Hudsonem-Odoi? - Chelsea24News
Co dalej z Hudsonem-Odoi?
Co dalej z Hudsonem-Odoi?

Co dalej z Hudsonem-Odoi?

Sezon dopiero się rozpoczął, ale już pojawiają się wątpliwości wobec przyszłości Hudsona-Odoi w Chelsea.

Zawodnik The Blues rozegrał zaledwie 10 minut w dwóch spotkaniach ligowych, co sprawiło, że kluby zainteresowane wychowankiem Chelsea zaczęły uważniej przyglądać się jego sytuacji. W poprzednim tygodniu wróciły informacje o zainteresowaniu Bayernu.

W normalnych okolicznościach nikt nie podejmowałby polemiki o przyszłości piłkarza, jednak Hudson-Odoi jest w innej sytuacji. Nie grał zbyt wiele po powrocie z lockdownu, więc naturalne że obawia się o to, co będzie dalej.

Na początku roku rozegrał kilka meczów z rzędu, teraz musi to wyglądać jak odległe wspomnienie, ponieważ od dłuższego czasu nie rozegrał ligowego spotkania od pierwszych minut. Po restarcie na 1350 możliwych do rozegrania minut, Hudson-Odoi otrzymał zaledwie 203.

Nie ma wielu osób, które nie mogą doczekać się spotkania z Barnsley, jednak Hudson-Odoi z pewnością będzie jedną z nich. Anglik będzie miał bowiem szansę na to, aby zaimponować menedżerowi, ponieważ ma szansę na rozegranie meczu od pierwszych minut.

Według źródeł The Athletic, przedstawiciele zawodnika mają mimo to zorganizować spotkanie z klubem, aby omówić jego sytuację i rolę w najbliższych miesiącach nakreśloną przez Lamparda. Inne źródła twierdzą, że klub organizuje wypożyczenie dla skrzydłowego, jednak temu zaprzecza otoczenie piłkarza. Nic dziwnego, że ludzie odpowiedzialni za karierę młodego gracza mogą się martwić – piłkarz nie występuje teraz, a kontuzje leczą jego rywale w walce o skrzydło. Hudson-Odoi chciałby zagrać na Euro, musi więc grać regularnie.

Dodajmy do tego fakt, że Chelsea nie zrobiła wielkiego wrażenia w pierwszych dwóch spotkaniach ligowych. Co prawda ten pierwszy był zwycięski, ale trudno mówić o wielkim spotkaniu w wykonaniu graczy desygnowanych do gry przez Franka Lamparda.

19-letni skrzydłowy za wszelką cenę chce udowodnić swoją wartość, zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że kibice stale go krytykują po tym, jak ten podpisał nową umowę z klubem, która gwarantuje mu tygodniówkę na poziomie 120 tysięcy funtów. Hudson-Odoi kilkukrotnie radził się starszych kolegów jak radzić sobie z nadużyciami ze strony kibiców Chelsea w mediach społecznościowych.

Podczas przerwy między sezonami Hudson-Odoi nie odpoczywał zbyt długo, ponieważ odbywał indywidualne treningi, które miały mu pomóc w walce o skład. Wydawać się mogło, że było to dobre posunięcie, bowiem zawodnik wyglądał bardzo dobrze w spotkaniu towarzyskim z Brighton oraz w dwóch meczach Anglii U-21.

Wiele klubów monitoruje jego sytuację w klubie, a według źródeł The Athletic, jeszcze w tym tygodniu duży klub (niekoniecznie Bayern) złoży poważną ofertę za wychowanka The Blues.

Co zrobi wówczas Frank Lampard? Ten z kolei twierdzi, że nie dziwi go to, że piłkarze są rozczarowani kiedy nie grają, a Hudson-Odoi musi po prostu ciężko pracować, aby wywalczyć sobie miejsce w składzie.

Lampard podczas ostatniego roku miał kilkukrotnie mówić Anglikowi o tym, czego od niego oczekuje. Menedżer był bowiem w czasach grania w piłkę znany z niebywałej etyki pracy i właśnie tego oczekuje od swoich podopiecznych.

Hudson-Odoi nie pomógł sobie również w maju, kiedy to wyszło na jaw, że złamał zasady dystansu społecznego, a na dodatek został oskarżony o gwałt. Co prawda zarzuty okazały się niesłuszne, jednak faktem było to, że Anglik odpuścił sobie zasady nałożone przez klub.

Faktem jest, że Hudson-Odoi pokazuje wielkie zaangażowanie i chęć do pracy na treningach, więc być może musi po prostu minąć pewien czas, aż odzyska zaufanie Franka Lamparda. Dla wszystkich lepiej będzie jednak, jeżeli stanie się to szybko, ponieważ w przeciwnym wypadku odejście Hudsona-Odoi może stać się możliwością.

Źródło: The Athletic

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW