Thiago Silva: Wiek to tylko liczba - Chelsea24News
Thiago Silva: Wiek to tylko liczba
Thiago Silva: Wiek to tylko liczba

Thiago Silva: Wiek to tylko liczba

Niemal tradycją staje się już to, że nowi piłkarze Chelsea odpowiadają na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej. Tym razem Thiago Silva opowiedział o swoim transferze.

– Nie mam żadnych obaw, ponieważ doskonale wiem co chcę osiągnąć i mam spore oczekiwania wobec naszego zespołu. Mamy młodą drużynę.

– Dzięki bogu, czuję się bardzo dobrze fizycznie. Wiek to tylko liczba w dokumencie tożsamości, ja czuję się nadal młody. Wszyscy którzy mnie znają wiedzą jak wiele wysiłku wkładam w pracę nad sobą. Dam z siebie dwieście procent, a możliwość dołączenia do zespołu prowadzonego przez Franka Lamparda była dla mnie zbyt dobra, nie mogłem jej odrzucić.

– Nigdy wcześniej nie wyobrażał sobie siebie w Premier League, wszystko ze względu na styl gry. Nie chciałem tu grać, ponieważ wyobrażałem sobie tę ligę, jako rozgrywki, gdzie gra się często długimi i wysokimi zagraniami, a strzały często oddaje się zza pola karnego. Teraz wiem, że ta liga bardzo się rozwinęła, jest wiele bardziej techniczna. Mnóstwo drużyn gra piłką na ziemi, mając ofensywnych bocznych obrońców na murawie. Wcześniej więcej było grania, które mi nie odpowiadało. Wiem jak grać w taki sposób, jednak wolę grać piłką, znam jednak swoją jakość.

– Mam 36 lat i przybywam do jednej z najlepszych lig na świecie. Tu zazwyczaj grają młodsi zawodnicy, przybyłem tu jednak ponieważ Frank Lampard liczy na moje doświadczenie. Jeżeli ktoś wolałby kogoś, kto będzie dużo biegał, to odsyłam do słów Carlo Ancelottiego o Jamesie Rodriguezie. Powiedział on, że jeżeli ktoś chce szybkiego biegacza, to powinien zadzwonić po Usaina Bolta.

– Mam nadzieję, że moje doświadczenie przyda się tej młodej drużynie.

Źródło: Football London

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW