Wygrana na szóstkę - Chelsea z łatwością pokonuje Barnsley - Chelsea24News
Wygrana na szóstkę – Chelsea z łatwością pokonuje Barnsley
Wygrana na szóstkę – Chelsea z łatwością pokonuje Barnsley

Wygrana na szóstkę – Chelsea z łatwością pokonuje Barnsley

Dzisiejsze spotkanie było możliwością do ogrania piłkarzy, którzy do tej pory nie rozegrali zbyt wielu minut – niektórzy z nich dali do myślenia szkoleniowcowi The Blues. 

W pierwszych minutach spotkanie obrało dość nieoczekiwany bieg – to goście z Barnsley tworzyli lepsze sytuacje i raz za razem oddawali strzały na bramkę bronioną przez Willy’ego Caballero, jednak nie potrwało to długo. Tuż po pierwszym kwadransie wynik spotkania otworzył Tammy Abraham – Anglik wykorzystał niefrasobliwość defensorów rywala i wygrał pojedynek z Bradem Collinsem.

Dziesięć minut później zobaczyliśmy drugiego gola, tym razem podanie Mounta, przepuszczenie piłki przez Abrahama i chłodne wykończenie Kaia Havertza.

Druga połowa to już wyłącznie popis gry ofensywnej The Blues. Barnsley chciało po prostu przetrwać i stracić jak najmniej bramek, jednak gospodarze nie zamierzali odpuszczać – bramki Barkleya i Havertza sprawiły, że było już 4-0.

W międzyczasie boisko opuścił Thiago Silva, który zadebiutował dziś w barwach Chelsea, zmienił go Kurt Zouma.

Następnie drugą asystę w meczu zaliczył Tammy Abraham – ponownie dostrzegł on Havertza i świetnie podał piętą do Niemca, a temu pozostało wygrać pojedynek z bramkarzem gości, Bradem Collinsem.

Wówczas boisko opuścili bohaterowie ostatniego gola – Abrahama zmienił Giroud, a za Havertza wszedł Ben Chilwell, który podobnie jak Thiago Silva, zaliczał swój pierwszy występ w barwach nowego klubu.

Tuż przed końcem ostatniego gola w meczu zdobył Olivier Giroud. Znakomite podanie Bena Chilwella zostało wykończone przez Francuza, który świetnie uderzył głową, nie dając szans golkiperowi Barnsley.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chelsea aż sześcioma bramkami, a niektórzy zawodnicy The Blues sprawili, że Frank Lampard będzie miał jeszcze większy ból głowy przy wystawianiu składu na kolejne spotkania.

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW