OFICJALNIE: Mendy zawodnikiem Chelsea - Chelsea24News
OFICJALNIE: Mendy zawodnikiem Chelsea
OFICJALNIE: Mendy zawodnikiem Chelsea

OFICJALNIE: Mendy zawodnikiem Chelsea

Jak się bawić to się bawić! Siódmy transfer Chelsea w tym oknie transferowym stał się faktem – Édouard Osoque Mendy zasilił szeregi The Blues. Senegalski bramkarz na Stamford Bridge trafił ze Stade Rennais, w którym występował od 2019 roku. 

Mendy w Chelsea będzie rywalizować o pozycję numer w bramce z Kepą Arrizabalagą oraz Willym Caballero. 28-letni bramkarz ma na swoim koncie 63 występy w Ligue1 oraz 7 w reprezentacji Senegalu. Mendy mierzy 197 centymetrów wzrostu, co sprawia że stał się jednym z najwyższych zawodników w Premier League oraz najwyższym w drużynie Chelsea.

Mendy był w poprzednim sezonie jednym z najlepszych bramkarzy w lidze francuskiej, znacznie pomagając swojej drużynie w walce o podium ligowe. Rennes zakończyło sezon na trzecim miejscu i zagra w Lidze Mistrzów, a Mendy był jednym z ojców tego sukcesu.

Mendy zagrał do tej pory dwa sezony na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej, ponieważ rok temu zmieniał Stade Reims na Rennes.

W sezonie 2019/20 Mendy rozegrał 24 spotkania, zaliczając podczas nich aż dziewięć czystych kont, puszczając dziewiętnaście bramek. Skuteczność interwencji Mendy’ego w zeszłym sezonie wynosiła 78%.

Według Matta Lawa z Telegraph piłkarz będzie kosztował Chelsea około 20 milionów funtów.


 

O autorze

Borys Francuz

Druga najważniejsza osoba na portalu Chelsea24News, zaraz po Bogu.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW