Pierwszy wywiad z Mendym - Chelsea24News
Pierwszy wywiad z Mendym
Pierwszy wywiad z Mendym

Pierwszy wywiad z Mendym

Edouard udzielił swojego pierwszego wywiadu w barwach nowego klubu.

– Jestem bardzo dumny, kiedy klub taki jak Chelsea się tobą interesuje, to znaczy, że wykonujesz dobrą robotę co kolejkę. Każdy wie, że to jeden z największych klubów na świecie, każdy chce grać dla takiej drużyny, ale nie każdy może to zrobić. Ja dostałem szansę na to, aby ubierać tę koszulkę i bronić tych barw, to przywilej.

Podobno jesteś fanem Chelsea, to prawda?

– Jestem fanem Chelsea od dziecka, uwielbiam ten klub. Kiedy miałem dwanaście lat, razem ze swoim klubem pojechaliśmy grać z Brighton. Mogliśmy także obejrzeć spotkanie dorosłej drużyny, pomyślałem sobie wówczas, że angielski futbol jest wyjątkowy. To było około 2003 roku, poszedłem wówczas do sklepu z pamiątkami i zobaczyłem koszulkę Chelsea. Pamiętam, że wtedy Ranieri był menedżerem. Można więc powiedzieć, że od zawsze lubię ten klub.

Barw Chelsea przez lata reprezentowali gracze z Afryki

– Najwięksi piłkarze z Afryki grali dla Chelsea – Drogba, Essien, Eto’o czy Mikel. Kiedy sobie o tym przypomnę, to chcę to kontynuować. Patrząc na to, że jestem bramkarzem, jestem pierwszym, co czyni mnie naprawdę dumnym. To jednak także wielka odpowiedzialność.

Nie grałeś przez dłuższy czas

– Jestem gotów do grania, nawet pomimo tego że nie rozegrałem spotkania od dawna, byłem w ciągłym treningu. Graliśmy także gierki treningowe, czuje się naprawdę dobrze.

Sześć lat temu grałeś dla trzecioligowej ekipy

– Kiedy słyszę tę historię, zdaję sobie sprawę z tego jaką drogę przebyłem w mojej karierze, to naprawdę coś niesamowitego. Często mówi się, że ciężka praca popłaca i tak właśnie było – dawałem z siebie wszystko, nie dostałem niczego za darmo. Trafiłem do Marsylii, potem Reims, następnie do Rennes, a teraz jestem w Chelsea. To stały progres, a teraz chcę kontynuować tę ścieżkę.

Thiago Silva

– Grałem przeciwko niemu dwukrotnie, raz mnie pokonał, raz my pokonaliśmy jego, więc mamy remis! Teraz zakładamy te same koszulki. On dobrze mówi po francusku, co będzie na pewno bardzo przydatne, jednak zamierzamy rozmawiać głównie po angielsku! To świetnie, że mamy takiego gracza w drużynie.

Rozmawiałeś z Petrem Cechem?

– Tak, rozmawiałem z nim kiedy transfer był omawiany i zapewniał mnie o tym, że bardzo chcą mnie pozyskać. To wspaniałe, że ktoś z klubu się ze mną komunikował, to pokazało, że naprawdę chciano mnie pozyskać i to dla mnie powód do dumy.

Jakie masz cele?

– Zamierzam przede wszystkim zaadaptować się w nowej lidze, chcę stale się rozwijać i po prostu wygrywać. W klubie takim jak Chelsea musisz wygrywać.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW