Mecz dwóch połówek na The Hawthorns - Chelsea remisuje z West Bromem - Chelsea24News
Mecz dwóch połówek na The Hawthorns – Chelsea remisuje z West Bromem

Dzisiejsze spotkanie było dla fanów The Blues prawdziwym rollercoasterem, po pierwszej połowie każdy z nas chciał się zapaść pod ziemię, po drugiej czujemy niedosyt z powodu remisu.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dla The Blues fatalnie – bardzo szybka padła pierwsza bramka dla gospodarzy. Błąd Marcosa Alonso zaowocował dobrą szansą dla Robinsona, zawodnik West Bromu nie dał szans Caballero.

Druga bramka to jeszcze większy błąd defensywy Chelsea – tym razem bohaterem był Thiago Silva, który nie potrafił opanować futbolówki, dając sytuację sam na sam strzelcowi pierwszego gola. Mieliśmy już 2-0. Chwilę później West Brom zdobył trzeciego gola, tym razem zamieszanie po stałych fragmencie wykorzystał Bartley.

Druga połowa przyniosła natychmiastowe zmiany – od pierwszych minut na murawie zameldowali się Azpilicueta oraz Hudson-Odoi i szczególnie ten drugi odegrał sporą rolę przy odrabianiu strat.

Pierwsza bramka dla The Blues przyszła po strzale z dystansu Masona Mounta, Anglik bez kompleksów uderzył zza pola karnego, całkowicie zaskakując bramkarza gospodarzy. Kwadrans później byliśmy świadkami drugiego gola dla Chelsea – tym razem strzelcem został wprowadzony w przerwie Hudson-Odoi.

Gdy wydawało się już, że The Blues nie strzelą trzeciej bramki do ogromnego zamieszania doszło w polu karnym West Bromu i piłkę do pustej bramki wpakował Tammy Abraham, wykorzystał niefrasobliwość rywala.

The Blues ostatecznie remisują w meczu wyjazdowym z West Bromem i naprawdę trudno ocenić, czy to dobry wynik. Patrząc z perspektywy pierwszej połowy, remis wydawał się fantastyczny, jednak na przestrzeni całego spotkania to The Blues kreowali sobie sporo więcej okazji, problemem było jedynie marnowanie ich. Dodając do tego dwa koszmarne błędy przy pierwszych trafieniach West Bromu, trudno być zadowolonym z tego punktu, ponieważ do ugrania były trzy oczka.