Puchar Ligi: Tottenham vs Chelsea [zapowiedź] - Chelsea24News
Puchar Ligi: Tottenham vs Chelsea [zapowiedź]
Puchar Ligi: Tottenham vs Chelsea [zapowiedź]

Puchar Ligi: Tottenham vs Chelsea [zapowiedź]

We wtorkowy wieczór Chelsea pojedzie na White Hart Lane, by walczyć o kolejną rundę Pucharu Ligi. Poprzedni mecz The Blues to remis 3:3 z beniaminkiem. Czy podopieczni Lamparda poradzą sobie z Kogutami?

3:3 To wynik starcia West Brom – Chelsea. Londyńczycy byli punktowani przez beniaminka na każdym kroku. Z perspektywy fana The Blues starcie to na połowy zostało podzielone nie tylko przez przepisy, ale i nastawienie z jakim wychodziła ekipa ze Stamford Bridge na każdą z nich. Czy fantastycznie jest odrobić trzy bramki straty? Oczywiście. Lepiej jednak jest do tej straty nie dopuścić.

  • Tottenham nie przegrał od 4 spotkań
  • Chelsea nie uległa Tottenhamowi w żadnym z ostatnich 4 pojedynków
  • Ostatnie 29 pojedynków między tymi zespołami to 10 remisów, 12 zwycięstw na koncie The Blues i 7 wygranych Tottenhamu
  • Dorobek punktowy obu zespołów w ligowych rozgrywkach wynosi 4 punkty
  • Chelsea w ostatnich 15 wyjazdowych meczach zachowała tylko jedno czyste konto

Napięty terminarz i zasłona dymna

Terminarz Tottenhamu jest w tym sezonie bardzo napięty. Po za Premier League i krajowymi pucharami, Koguty ubiegają się o gre w Lidze Europy, a przed nimi w czwartek starcie w ostatniej rundzie eliminacji. Razem to daje trzy mecze w przeciągu 5 dni. Nikt oczywiście z tym się nie kryje – Jose Mourinho również. W takim natłoku spotkań, rzeczywiście możemy zobaczyć dużo rotacji w składzie Kogutów. Trzeba jednak pamiętać, że każda niedogodność z jaką The Special One musi się zmierzyć stanowi świetną okazję na fortel, by próbować zmylić rywali.

Przeciw Chelsea nie zobaczymy: Bale’a, Sona oraz Tangangi. Nie pewny jest również występ Sissoko.

Niestabilna Chelsea

Zwycięstwo, Porażka, Zwycięstwo, Remis – to rezultaty ostatnich spotkań w wykonaniu podopiecznych Lamparda. Ostatnie starcie przeciw West Bromowi, odsłania aż nadto problemy z jakimi boryka się zespół ze Stamford Bridge. Oczywiście należy mówić i pamiętać, że jeszcze nie wszyscy piłkarze są w pełni zdrowi, jednak faktem jest że Chelsea przeciwko beniaminkowi pokazała się jako zespół skrajności. Z jednej strony mamy ogromne problemy w defensywie, z drugiej z kolei świetną ofensywę, która nawet pomimo ogromnych błędów nie pozwala na utratę trzech punktów.

Przeciwko Kogutom możliwe, że swoją szansę otrzyma nowy bramkarz Chelsea. Nie zobaczymy natomiast Pullisica oraz Ziyecha.

Jakiego koloru będą derby Londynu?

Statystyki oraz terminarz przemawiają za Chelsea. Nie wykluczone, że Mendy odczaruje bramkę The Blues i uda się zachować czyste konto w tym meczu. Jednym z największych czynników, mających wpływ na rezultat tego spotkania pozostają decyzje personalne Mourinho. Myślę, że w obecnej sytuacji podopieczni Lamparda powinni przejść bez większych problemów do kolejnej rundy. Sam mecz natomiast uważam, że zakończy się wynikiem 1:3.

Pierwszy gwizdek o 20:45.


 

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od lat 14. Na tym portalu moja działko to w znacznej mierze zapowiedzi. Poza samym pisaniem interesuje się retoryką oraz montażem wideo.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW