Orły pożarte przez lwa - Chelsea ogrywa Crystal Palace! - Chelsea24News
Orły pożarte przez lwa – Chelsea ogrywa Crystal Palace!
Orły pożarte przez lwa – Chelsea ogrywa Crystal Palace!

Orły pożarte przez lwa – Chelsea ogrywa Crystal Palace!

Dzisiejsze spotkanie było niezwykle ważne dla Franka Lamparda i jego podopiecznych. The Blues potrzebowali dziś zwycięstwa, aby zatrzymać nieco krytykę ze strony fanów i dziennikarzy.

Crystal Palace nigdy nie było dla The Blues łatwym rywalem, jednak spotkanie było rozgrywane na Stamford Bridge i inny wynik niż pewne zwycięstwo Chelsea nie było brane pod uwagę.

Po pierwszych 45 minutach spotkania mogliśmy jednak być zaniepokojeni przebiegiem spotkania, ponieważ The Blues co prawda dominowali w posiadaniu piłki, jednak nie przynosiło to nic poza samym procentem posiadania.

Brakowało celnych strzałów, brakowało akcji, brakowało szybkości. Crystal Palace komfortowo czuli się w tym spotkaniu, ponieważ Guaita nie miał nawet okazji, aby się wykazać, wszelkie akcje gospodarzy kończyły się jeszcze przed oddaniem strzału.

Druga połowa była już całkowicie innym widowiskiem – The Blues grali szybciej, byli bardziej zdeterminowani, jednak to zawodnik Crystal Palace był głównym bohaterem – Sakho zawinił bowiem chyba przy wszystkich bramkach dla gospodarzy.

Pierwsze trafienie to dośrodkowanie Hudsona-Odoi, wybicie piłki przez Sakho i potężny strzał Chilwella. Druga bramka to z kolei dośrodkowanie Anglika i główka Zoumy, który pozostał w polu karnym po rzucie rożnym.

Dwa kolejne gole to już rzuty karne – najpierw faulowany był Tammy Abraham, a potem Kai Havertz. W obu przypadkach to Jorginho wykonywał rzuty karne, jednak przy drugim z nich byliśmy świadkami przepychanek ze strony graczy The Blues – Tammy Abraham był wyraźnie niezadowolony z tego, że Jorginho nie dał mu wykonać jedenastki. W całą sytuację był zamieszany Azpilicueta i to on rozstrzygnął kto będzie strzelał.

The Blues wygrywają ten mecz aż czterema bramkami, jednak pierwsza połowa całkowicie nie zapowiadała aż takiego pogromu. W drugiej odsłonie Chelsea jednak dała z siebie wszystko, a Sakho upewnił się, że Crystal Palace nie wywiezie choćby punktu.

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW