Rudiger zainteresowany dołączeniem do Tottenhamu - Chelsea24News
Rudiger zainteresowany dołączeniem do Tottenhamu
Rudiger zainteresowany dołączeniem do Tottenhamu

Rudiger zainteresowany dołączeniem do Tottenhamu

Chelsea już dzisiaj rozegra swój szósty mecz w tym sezonie – po raz kolejny nie znajdzie się miejsce dla Rudigera.

Niemiec tylko raz znalazł się na ławce, w kolejnych spotkaniach musiał zadowolić się trybunami, nawet w spotkaniu Carabao Cup z Barnsley.

Rudiger kończył sezon jako podstawowy obrońca Chelsea, dlatego też jeszcze mocniej musi odczuwać tak drastyczny spadek w hierarchii klubowej. Jego nieobecność nie jest spowodowana kontuzjami ani konfliktem z menedżerem. Frank Lampard zwyczajnie preferuje innych zawodników.

Gdyby Niemiec pozostał na Stamford Bridge może być piłkarzem, który odegra marginalną rolę w tym sezonie, a Euro 2020 (będzie rozegrane w 2021 roku) zbliża się nieubłaganie.

Okno transferowe zamyka się już w poniedziałek, wobec czego Rudiger musi się sprężyć, jeżeli chce zmienić klub.

Zainteresowanie wykazały takie kluby jak Tottenham, Milan, Inter, Roma oraz Barcelona. Na ten moment jednak nie wiadomo gdzie trafi stoper – najchętniej zostałby graczem Tottenhamu, a Spurs mają Rudigera za priorytet, po tym jak nie udało się ściągnąć Skriniara z Interu.

Chelsea niechętnie odda swojego piłkarza do Tottenhamu, relacje obu klubów nie są zbyt dobre. Ostatnim graczem, który zmieniał Chelsea na Tottenham był Cudicini, jednak wówczas skończył mu się kontrakt z The Blues. Na Stamford Bridge nadal wspomina się sytuacje, gdzie walkę o Fernando Llorente przegrano właśnie z Tottenhamem. Hiszpan był wówczas bardzo mocno pożądany przez Antonio Conte.

Dla AC Milan pozyskanie Rudigera może być zbyt kosztowne, Inter natomiast chciałby dokonać wymiany, która została odrzucona przez Chelsea. Roma natomiast widzi Rudigera jako jedynie alternatywę dla Chrisa Smallinga. Barcelona byłaby dobrą opcją, jednak oni muszą najpierw pozbyć się kilku graczy, aby mieć środki na stopera.

Co ciekawe – w klubie Rudiger nadal jest ceniony, jednak to decyzje Lamparda sprawiły, że znajduje się on na wylocie. To właśnie menedżer Chelsea uznał, że Fikayo Tomori jest lepszym stoperem niż Niemiec. Zarząd bowiem uważa, że Rudiger mógłby się jeszcze przydać, Lampard widzi go jako ostatniego stopera w hierarchii.

The Blues pomimo tego że cenią Rudigera, są otwarci na jego sprzedaż, ze względu na zaufanie do menedżera. Trudno jednak sobie wyobrazić, aby na obecnym rynku ktoś chciał wykupić Niemca. Możliwe jest więc wypożyczenie, jednak stoper ma tylko dwa lata do końca kontraktu, wobec czego musi on najpierw przedłużyć umowę, aby otrzymał zgodę na wypożyczenie, to pozwoliłoby go sprzedać po sezonie bez spadku wartości.

Rudiger ma zachowywać się obecnie bardzo profesjonalnie i trudno sobie wyobrazić, aby sprawiał problemy. Wszystko więc rozstrzygnie się w poniedziałek.

Źródło: The Athletic

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW