Wnioski po meczu z Crystal Palace - Chelsea24News
Wnioski po meczu z Crystal Palace
Wnioski po meczu z Crystal Palace

Wnioski po meczu z Crystal Palace

Gracze Chelsea na przerwę reprezentacyjną wyjeżdżają w dobrych humorach. The Blues pokonali 4:0 Crystal Palace po bramkach Chilwella, Zoumy i dwukrotnie Jorginho. Zapraszam na wnioski po derbach Londynu.

  1. Ben Chilwell to szef. Cieszy to, że Anglik od samego początku w nowym klubie pokazuje jakość, na jaką wszyscy czekali. Miło jest mieć klasowego gracza w miejscu, gdzie przez 3 lata straszyła ogromna wyrwa w składzie. Mam nadzieję, że coraz więcej ludzi przekona się do Bena – 24-latek zanim przyszedł do klubu, to już miał pod górkę. Że za drogi, że za słaby, że Reguilon lepszy. Tymczasem Chilli zdobywa gola i asystę, a Sergio podobno nadal sunie na tyłku po murawie.
  2. Blok defensywny błyskawicznie zawiązał nić porozumienia. Lampard wprowadził aż trzech nowych graczy do tej linii, a mimo to dzisiaj wszystko grało i buczało „w tyłach”. To z pewnością jest powodem do optymizmu, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że graliśmy dzisiaj z Crystal Palace. Przypominam, że w zeszłym sezonie mieliśmy tylko 9 czystych kont. Mendy od debiutu zaczyna nabijać swój licznik, zobaczymy na jakim miejscu się zatrzyma.
  3. No dobrze, był Chilwell, była obrona, pora na zwieńczenie tego tematu – Thiago Silva. Dzisiaj Brazylijczyk wyglądał tak, jak szczerze mówiąc się spodziewałem. Lider defensywy, bez głupiego błędu i z coraz większą pewnością siebie. Świetny mecz Thiago, który wydaje się, że buduje też kolegów obok siebie. Tego od niego wymagaliśmy, oby stoper podtrzymał taką formę na jak najdłuższy czas.
  4. Było miło i przyjemne, pora na łyżkę dziegciu – Timo Werner. Szczerze mówiąc powoli martwi mnie gra Niemca. Początek sezonu super, ale im mniej miejsca w spotkaniu, tym bardziej nam Timo znika. W meczu z Crystal Palace można było to zauważyć jak na dłoni – póki rywal bronił się całym składem, to Werner nie istniał. Dopiero, gdy obrona przeciwnika się posypała, a mecz pogrążył się w chaosie, to były gracz Lipska zaczął się odnajdywać. I w takim krajobrazie – chaosu, kontrataków i błyskawicznych akcji z piłkami za plecy obrońców Werner wygląda idealnie. Problem z tym, że obawiam się małej ilości takich spotkań.
  5. Piąty punkt dla Havertza. Kai zagrał dzisiaj bardzo dobre spotkanie, nakręcał ataki, tworzył przestrzenie dla kolegów z drużyny, wyprowadzał ich na czyste pozycje, zawsze był elegancki z piłką. Kadry Niemca z futbolówką u nogi są chyba najładniejszymi obrazkami w każdym spotkaniu. Należy doceniać to, jak wiele spokoju, a zarazem dynamiki Kai wprowadza.
  6. Azpi po raz kolejny udowodnił, że jest urodzonym liderem. Mam nadzieję, że zgasił dzisiaj konflikt w zalążku, bo nie były to sympatyczne sceny.

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW