Cesar Azpilicueta o komunikacji w linii defensywnej i rywalizacji z Reece Jamesem - Chelsea24News
Cesar Azpilicueta o komunikacji w linii defensywnej i rywalizacji z Reece Jamesem
Cesar Azpilicueta o komunikacji w linii defensywnej i rywalizacji z Reece Jamesem

Cesar Azpilicueta o komunikacji w linii defensywnej i rywalizacji z Reece Jamesem

W ostatnim wywiadzie udzielonym przez naszego kapitana, opowiedział on, jak obrona w meczu z Crystal Palace rozmawiała więcej Francusku niż po Angielsku.

Spotkanie te Chelsea wygrała 4-0, a praktycznie cała linia obrony złożona z Mendy’ego, Azpilicuety, Silvy, Zoumy i Chilwella była w stanie komunikować się w j. Francuskim.

– Tak, to prawda, rozmawialiśmy po Francusku.

– Ja rozmawiam po Francusku, Thiago i Zouma też potrafią. Był to bardzo dobry sposób, Edouard też zna Francuski, rozwiązanie idealne.

– Chcemy pomagać wszystkim graczom, którzy nie mówią po Angielsku, nie jest to dla nas problemem. Thiago może również rozmawiać w tym samym języku co Jorginho, więc i tutaj nie ma problemu.

– Z drugiej strony uważam, że kwestia języka to sprawa drugorzędna. Piłka nożna to uniwersalna gra i dla ludzi takich jak, Thiago Silva, którzy mają ogromne doświadczenie nie stanowi problemu być liderem nie znając do końca języka.

– Chcemy sprawić, żeby nowi gracze jak najszybciej się zaadaptowali. Do czasu gdy oni się nie nauczą Angielskiego i będziemy musieli mówić po Francusku w formacji defensywnej, wszystko będzie w porządku i będziemy tak robić.

Jak na razie, Azpilicueta zaliczył w tym sezonie Premier League 139 minut, a pierwszy raz w podstawowym składzie wyszedł na mecz właśnie z Crystal Palace. W pierwszych grach sezonu na prawej obronie występował Reece James, nasz kapitan jest pod wrażeniem młodego zawodnika i w pełni rozumie trenera.

– Rywalizacja z Reece jest bardzo ciężka. Tak jak mówiłem kiedyś, to jest Chelsea, tutaj każdego dnia walczysz o pozycję w składzie, ponieważ mamy wspaniałych zawodników. Odkąd przyszedłem w 2012, doświadczam tego codziennie.

– Reece to fantastyczny chłopak, wielki talent i posiada ogrom umiejętności. Jestem szczęśliwy, że mogę pomóc mu, jak i całej drużynie. Codziennie musisz zasłużyć na pierwszy skład, walczysz o to, jest to ogromna rywalizacja. Chcę grać tak dużo jak się da, to mój cel, ale na pierwszym miejscu zawsze jest pomoc drużynie.

– Każdy chce grać w każdym meczu, ale musimy szanować decyzję trenera. Wiemy, że każdy z nas na przestrzeni całego sezonu dostanie swoją szansę. Np. ja nie grałem w kilku pierwszych spotkaniach, a potem otrzymałem całą drugą połowę w meczu z WBA i wyszedłem w pierwszym składzie na mecz z Crystal Palace.

– Kiedy już otrzymasz szansę, to musisz ją wziąć i sprawić, żeby trenerowi było trudno cię odstawić od składu. Uważam, że taka rywalizacja, którą posiadamy wpływa pozytywnie i jest to klucz do rozwoju i poprawiania wyników.

Źródło: Chelsea Official Site

 

O autorze

Grzegorz Biłas

Lubię zagrać koncert z zespołem, a w wolnej chwili piszę newsy. Trenuje crossfit, jestem weganinem i studentem prawa ;)

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW