Lampard o sposobie na budowanie relacji z zawodnikami - Chelsea24News
Lampard o sposobie na budowanie relacji z zawodnikami
Lampard o sposobie na budowanie relacji z zawodnikami

Lampard o sposobie na budowanie relacji z zawodnikami

Frank Lampard zdaje sobie sprawę, że w tym sezonie jednym z największych wyzwań stojącym przed nim będzie odpowiednie zarządzanie szeroką kadrą.

– Kiedy posiadasz skład złożony z ponad dwudziestu piłkarzy musisz dokonywać szczerych i uczciwych wyborów, piłkarze muszą wiedzieć na czym stoją, ponieważ walczą o swoje miejsce i starają się wykonywać jak najlepszą pracę.

– Trzeba rozmawiać z piłkarzami, być może niektóre z tych rozmów będą trudne. Uważam jednak, że piłkarze to doceniają, zwłaszcza ci młodsi. Kiedyś menedżer mógł pomijać piłkarza i powiedzieć im, żeby sobie radzili z tym na własną rękę, ja staram się być jednak otwartym menedżerem i szczerym człowiekiem. To nie jest łatwe, nie jestem bowiem w stanie rozmawiać z każdym co tydzień, jednak nie zamykam się na jakiekolwiek prośby o rozmowę ze strony graczy. To pomaga tworzyć relacje na dobre i na złe.

– Myślę, że rozmowy są bardzo ważne z piłkarzami, staram się robić to jak najczęściej, uważam że to część mojej pracy.

– Kiedy byłem w Derby łatwiej było mi omijać odpowiedzi na pewne pytania, zwłaszcza te dotyczące absencji zawodników, teraz konferencje prasowe są częstsze, a ja nie mogę już tak łatwo unikać odpowiedzi.

– Wybieranie składu to jedna z najciekawszych ale zarazem najtrudniejszych decyzji w pracy menedżera, musisz często posadzić piłkarza, który naprawdę chce grać.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW