Złapać właściwy rytm - Chelsea vs Southampton [zapowiedź] - Chelsea24News
Złapać właściwy rytm – Chelsea vs Southampton [zapowiedź]
Złapać właściwy rytm – Chelsea vs Southampton [zapowiedź]

Złapać właściwy rytm – Chelsea vs Southampton [zapowiedź]

Liga angielska wraca pełną parą, a przed piłkarzami Chelsea siedem spotkań w trzydniowych odstępach. Początek tego sportowego maratonu to starcie z Southampton. Czy The Blues udowodnią, że wynik 4:0 z Crystal Palace to nie tylko łut szczęścia, a bramki i czyste konto to duet który będzie występował stale po stronie Londyńczyków?

O ile forma Chelsea we wszystkich rozgrywkach pozostawia wiele do życzenia (WPWRPW), tak derbowe starcie z Crystal Palace mogło wprawić w lekki optymizm. Świetna druga połowa i 4 bramki, a także 3 oczka na koncie Londyńczyków to coś co chcielibyśmy widzieć zawsze. Zdobycze bramkowe to nie jedyne co należało by zapamiętać z tego meczu. O tym co więcej działo się w pojedynku z Orłami przeczytacie tu.

Od Świętych do Świętych?

Southampton to zespół, który jako ostatni z poza tzw. BIG SIX pokonał Chelsea na Stamford Bridge. Co więcej, ekipa Ralpha Hassenhuttla będzie miała szansę wygrać z Londyńczykami drugi raz z rzędu. Taka sztuka udała im się 35 lat temu. Zespół prowadzony przez Niemca ma to czego najbardziej The Blues obecnie brakuje, czyli powtarzalność. Święci mają pomysł na grę, do tego  duet napastników tworzony przez Ingsa oraz Adamsa prezentuje się coraz lepiej. Ekipa z St.Marry Stadium może upatrywać swoich szans w kontuzji Mendy’ego oraz niefrasobliwości w obronie The Blues. Pomimo, że Święci będą mierzyć się z rywalem o klasę lepszym, to nie pozostają bez szans. Na Stamford Bridge nie zobaczymy Mohameda Salisu, Stuarta Armstronga oraz Moussy Djenepo.

  • Pierwszy raz od 2005 barwy Southampton będzie reprezentował Walcott, który wzmocnił zespół Hassenhuttla w tym okienku.

Presja oczekiwań

Lampard na każdym kroku stara się odciążyć zespół z presji o której co raz przypominają mu rywale, a paradoksalnie obfite okienko transferowe przy tak krótkim okresie przygotowawczym wcale nie pomaga. Na Stamford Bridge, by walczyć o pierwszy skład przybyło aż 6 nowych zawodników. Nazwiska takie jak Werner, Ziyech, czy Havertz dokładają swoje do oczekiwań jakie stoją przed The Blues, a widmo problemów z ubiegłego sezonu wciąż powraca. Poza kontuzjowanym Mendym, nie zobaczymy wy tym spotkaniu również Thiago Silvy, który odpoczywa po podróży. Do składu natomiast powraca Hakim Ziyech.

Jedno z najlepszych okienek transferowych w historii klubu nie pomaga w zdjęciu presji z młodego szkoleniowca The Blues.Pomimo ściągnięcia klasowych graczy, dalej nie jesteśmy świadkami zbyt wielu bramek zdobywanych przez ofensywne formacje. Ostatnio to właśnie obrońcy, stanowią większe zagrożenie dla rywala. Nikt jednak nie ma o to pretensji tak długo jak trzy punkty wędrują na Stamford Bridge. Myślę, że tak będzie i tym razem, jednak z drobnymi problemami. Spotkanie zakończy się wynikiem 3:2.

Pierwszy gwizdek o 16:00


 

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od lat 14. Na tym portalu moja działko to w znacznej mierze zapowiedzi. Poza samym pisaniem interesuje się retoryką oraz montażem wideo.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW