Konferencja przedmeczowa Cesara Azpilicuety
Konferencja przedmeczowa Cesara Azpilicuety

Konferencja przedmeczowa Cesara Azpilicuety

Przed jutrzejszym meczem z Sevillą na pytania dziennikarzy w ramach konferencji prasowej odpowiedział kapitan Chelsea – Cesar Azpilicueta.

Czy drużyna ma wiedzę, jak zagrać w Lidze Mistrzów?

– Mamy w składzie jakość i zdolność do walki o każdy cel. Mieliśmy zmiany w drużynie, ale od 2012 roku zawsze byłem przekonany, że możemy walczyć o wszystko. W tym roku nie zaczęliśmy tak jak chcieliśmy w Premier League, ale Liga Mistrzów to nowe wyzwanie.

Tracone bramki – czy można to łatwo naprawić?

– Jeśli mamy walczyć o każdy cel, musimy wspólnie i indywidualnie naprawić grę obronną. Czasami możesz zdobyć cztery gole, a czasami musisz strzelić jednego. Ważne jest, aby konsekwentnie się rozwijać. Pozwoli to na większą swobodę atakującym graczom.

Sevilla gra jak drużyna Premier League, prawda?

– Widzieliśmy, jak Sevilla pokonała Wolverhampton i Manchester United w zeszłym sezonie Ligi Europy, więc mamy poziom do rywalizacji. Chcą kontrolować mecze. Kiedy nie mają piłki, chcą ją szybko odzyskać. Ich menadżera znam jeszcze z czasów w reprezentacji. Spodziewam się trudnego meczu, ale jesteśmy Chelsea, gramy u siebie i musimy być gotowi do rywalizacji.

Jak to jest witać nowych graczy w szatni jako kapitan?

– Moja rola polega na jak najszybszym integrowaniu chłopaków. Staram się pomagać, gdzie tylko mogę. W tym przed sezonie nie mieliśmy zbyt dużo czasu. Staram się połączyć wszystkich razem i stworzyć stabilność, której potrzebujemy, aby konkurować z innymi.

Doświadczenie Thiago Silvy i innych zawodników jest pomocne?

– Posiadanie doświadczenie jest ważne. Ostatnie starcia z Bayernem Monachium, czyli najlepszym zespołem w Europie dały nam dużo. Wiemy, gdzie musimy się znaleźć, aby rzucić wyzwanie najlepszym.

Lampard powiedział, że instrukcje nie zostały przekazane jak to naprawić?

– Wygrywaliśmy 2:0 i mieliśmy pełną kontrolę… w drugiej połowie wpadliśmy w kłopoty, nie wybraliśmy właściwego rozwiązania. Straciliśmy kilka piłek i daliśmy im możliwość przyciśnięcia. Nie stwarzaliśmy wystarczająco dużo zagrożenia. W ostatniej minucie straciliśmy gola, a kiedy jesteśmy na boisku, musimy podejmować lepsze decyzje. Jeśli wygrywasz 3:2, nie starasz się zagrać swojej najlepszej piłki. Kopiesz, zamykasz drzwi i do widzenia.

Czy obrona ma wpływ na swobodę w ataku?

– Solidność w defensywie daje pewność całemu zespołowi. Kiedy jesteś słaby w obronie wiesz, że musisz strzelić trzy lub cztery gole w każdym meczu. Zawsze postrzegam piłkę nożną jako kolektyw. Musimy się poprawić oraz wspólnie podejmować decyzje dotyczące obrony. Nie ma tu znaczenia nasza pozycja. Musimy osiągać wyniki… musimy się poprawić.

Czy czułeś potrzebę udzielenia Kepie porady?

– Mamy trudne czasy. Jestem kapitanem i znam Kepę od dawna, zawsze staram się mu pomóc. Musimy mieć charakter i osobowość, aby stawić temu czoła i ciężko pracować. Nie wątpię, że będzie tyrać i dawać z siebie wszystko, aby zmienić sytuację. Cały zespół walczy jak kolektyw.


Źródło: Football.London

O autorze

Borys Francuz

Druga najważniejsza osoba na portalu Chelsea24News, zaraz po Bogu.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW