Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Czas na przedmeczową konferencję prasową. Już jutro The Blues zmierzą się z Sevillą. 

Lampard nieco spóźnił się na konferencję

– Mieliśmy drobne problemy z tłumaczeniem na hiszpański, teraz jednak wszystko powinno działać poprawnie.

Van Dijk

– Życzę mu wszystkiego co najlepsze. To niesamowity piłkarz.

Szalone wyniki w lidze

– Myślę, że to wynika w dużej mierze z tego jak krótkie przygotowania do sezonu mieliśmy, to przytrafia się każdemu, jednak naturalnie martwimy się o nasze spotkania. Pierwsze spotkania to nie tylko początek sezonu, ale także moment, kiedy nadal budujemy kondycję zawodników.

– Tak naprawdę nigdy nie będziemy zadowoleni z tego co osiągniemy, gdybym osiadł na laurach w jakimkolwiek momencie to byłby początek mojego końca w roli szkoleniowca. Stale musimy pracować i się poprawiać, to normalna rzecz w futbolu. Musimy skupiać się na sobie przede wszystkim i dbać o własne wyniki. Ważne jest także to, aby drużyna się zgrywała.

Czego nauczyłeś się z poprzedniej edycji Ligi Mistrzów?

– To na pewno doskonała okazja do nabrania doświadczenia. Graliśmy z Bayernem Monachium, więc z drużyną która ostatecznie wygrała te rozgrywki. Ten turniej pokazuje co potrafisz. Bayern był doskonałym wyznacznikiem dla naszej młodej ekipy, pokazali nam na jaki poziom musimy wejść.

– Koncentracja, dyscyplina i skupienie są najważniejsze w spotkaniach z takimi rywalami jak Sevilla. Nie mogę jednak powiedzieć jak na to wszystko wpływa brak fanów, coś jednak się zmieniło, patrząc na liczbę bramek.

Billy Gilmour

– Billy ciężko pracuje. Jest około trzech tygodni do powrotu do intensywnych treningów, teraz pracuje ze sztabem nad wejściem w cykl treningowy. Myślę, że po przerwie na reprezentacje będziemy powoli go wprowadzać.

Martwisz się o obronę?

– Ciągle mówię o potrzebie pracy i o tym, że może to zająć trochę czasu. Gramy z nowymi zawodnikami i jest to zrozumiałe, że mamy chwile, w których mówię o zarządzaniu grą. Trzeba nad tym popracować. Wszystkiego nauczymy się z czasem. Znam liczby, a jedną ze statystyk jest ta, że pozwoliliśmy na oddanie drugiej najniższej liczby strzałów na bramkę. Pomaga to zawęzić nasz problem. Jest to coś, czego jesteśmy świadomi. Chcemy tracić mniej goli, tak jak zresztą wszystkie inne zespoły.


Źródło: Football.London

O autorze

Michal Malolepszy

Żołnierz jednoosobowej armii Tammy'ego Abrahama! W życiu ważne są tylko chwile oraz bramki ulubionych piłkarzy. Pewne są tylko trzy rzeczy - śmierć, podatki, moje newsy na tym portalu.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW