Silva: Dziękuję Chelsea i Lampardowi za zaufanie
Silva: Dziękuję Chelsea i Lampardowi za zaufanie

Silva: Dziękuję Chelsea i Lampardowi za zaufanie

Thiago Silva, który rozegrał wczoraj swój czwarty mecz w koszulce Chelsea, wypowiedział się na temat swoich planów na Stamford Bridge. 36-latek przyznał, że zawodnicy w jego wieku szukają raczej spokojnego grania w słabszej lidze, ale jego taka końcówka kariery nie interesuje. W pomeczowym wywiadzie dla brazylijskiej telewizji Silva powiedział:

– Człowieku, nakręcają mnie nowe wyzwania. Myślę, że dobrze to podkreśliłeś. Byłem w Paryżu przez osiem lat, teoretycznie byłem w pewnym sensie przystosowany do zwycięstw. Nie oznacza to jednak, że nie pracowałem, czy nie chciałem osiągać dobrych wyników. Ale pewnego dnia wpadasz w rutynę. Trudno byłoby mi rozpocząć kolejny sezon pod presją wygrania Ligi Mistrzów. Zmieniłem otoczenie i czuję się trochę bardziej zrelaksowany. Oczywiście, żeby nie było – ciśnienie wygrywania pozostaje takie samo. Gram dla dużego klubu, który chce zdobywać puchary. Przyszedłem, żeby im pomóc i staram się to robić w każdej chwili.

– Przyznaję, że wyzwanie jest ogromne. Zwykle 36-letni zawodnik w tym wieku opuszcza Premier League i szuka łatwiejszych wyzwań. Ja robię odwrotnie. Jestem na to gotowy i przygotowany. Dziękuję Chelsea za zaufanie, zwłaszcza Lampardowi za zaakceptowanie mojego przyjazdu, był facetem, który wyraził zgodę na ten ruch. Spróbuję spłacić ten dług na boisku, ale wyzwanie jest ogromne.

Thiago Silva wypowiedział się również o Petrze Čechu, który niespodziewanie został zgłoszony do kadry Chelsea na rozgrywki Premier League w tym sezonie. Brazylijczyk przyznał, że klubowa legenda przygotowywała się do tego już od jakiegoś czasu.

– To facet, którego nie musimy jeszcze odrzucać. Jego historia zapisała się na kartach piłki nożnej. Czasami rozmawiamy, ponieważ Petr posługuje się francuskim. Pewnego dnia widziałem go trenującego i zapytałem, dlaczego to robi „Czy to dlatego, że ci się to podoba, czy może wiesz, że masz szansę zagrać z nami?”. Odpowiedział, że to prawdziwe treningi, więc gdyby był potrzebny, to może zagrać!

– Myślałem, że skończył karierę, więc byłem zaskoczony, gdy mi o tym powiedział. Ale to facet, który ma za sobą świetną przygodę w Chelsea, jest tu idolem. Widząc jego motywację do pomagania naszej drużynie, cieszę się, że tu jest. Na co dzień jest bardzo ważnym człowiekiem, dużo rozmawia z każdym zawodnikiem. Jego historia mówi sama za siebie. Po prostu widzimy w nim punkt odniesienia i wykonujemy swoją pracę.

– Myślę, że jest gotowy do gry. Podczas treningu, który widziałem, był dobrze przygotowany. Gdyby wydarzyło się coś niefortunnego z naszymi bramkarzami, jestem pewien, że mógłby stanąć między słupkami. Frank również mu ufa.


Źródło: Esporte Interativo

O autorze

Borys Francuz

Druga najważniejsza osoba na portalu Chelsea24News, zaraz po Bogu.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW