Schürrle: Mourinho to brutal
Schürrle: Mourinho to brutal

Schürrle: Mourinho to brutal

W lipcu obecnego roku cały piłkarski świat obiegła informacja, że były zawodnik między innymi Chelsea – Andre Schürrle postanowił zakończyć piłkarską karierę. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że Niemiec nie ma jeszcze skończonych trzydziestu lat. Mistrz świata z 2014 roku przyznał, że jego decyzja o odwieszeniu butów na kołku podyktowana jest samotnością i niekończącą się presją, której musiał stawiać czoła przez ostatnie kilkanaście lat.

Schürrle na Stamford Bridge trafił w 2013 roku. Niemiec przez półtorej sezonu gry w niebieskiej koszulce strzelił łącznie 14 goli po czym w lutym 2015 roku przeniósł się do Wolfsburga. 29-latek udzielił niedawno szczerego wywiadu, w którym opowiedział między innymi o wyniszczającej go od środka postawie ówczesnego szkoleniowca Chelsea – José Mourinho.

– To brutalny facet. Zawsze myślałem sobie: „Co on w ogóle robi? Dlaczego tak mnie traktuje? Dlaczego robi to innym ludziom?”

– Z perspektywy czasu zdaję sobie sprawę, czego chciał oraz z jakimi zasobami pracował. W tamtym czasie nie byłem w stanie poradzić sobie z rzeczami, których ode mnie chciał. Głównie z powodu surowości i presji psychologicznej. Wtedy było to dla mnie niezwykle trudne. Często wracałem do domu po rozmowach z José i po prostu myślałem, że nie mogę już tego robić. Co mogłem uczynić? On nakładał tak ogromną presję.

Schürrle dodał również, że często był zmieniany, co spowodowało spadek jego samooceny. Niemiec miał wrażenie, że Mourinho celowo go prześladuje.

– Często zdarzało się, że grałem od pierwszej minuty, a on zmieniał mnie w przerwie. Co gorsza w następnych meczach nie byłem w kadrze i lądowałem na trybunach. Nie mogłem tego wtedy zrozumieć i straciłem poczucie własnej wartości. Moje ego zostało zranione.

– Wtedy zacząłem zastanawiać się, co chodzi mu po głowie. Czasami podczas treningu miałem wrażenie, że patrzy się tylko na mnie… choć prawdopodobnie nawet tak nie było.


Źródło: Mirror

O autorze

Borys Francuz

Druga najważniejsza osoba na portalu Chelsea24News, zaraz po Bogu.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW