Nudny remis na Old Trafford – The Blues z drugim czystym kontem z rzędu
Nudny remis na Old Trafford – The Blues z drugim czystym kontem z rzędu

Nudny remis na Old Trafford – The Blues z drugim czystym kontem z rzędu

Dzisiejsze spotkanie ‚na szczycie’ było takim jedynie z nazwy, obie ekipy bowiem nie potrafiły unieść ciężaru takiego meczu. 

Zarówno gospodarze jak i goście niespecjalnie wiedzieli jak ugryźć swojego rywala i na swój sposób chcieli przetrwać to spotkanie bez straty gola – The Blues atakowali, jednak robili to zaledwie na pozór. Chelsea grała wolno, bez pomysłu, nie próbując nawet zaatakować na większym ryzyku. United z kolei wyczekiwali rywali i starali się wyprowadzać kontry, jednak na staraniach się skończyło.

Najważniejszą akcją w tym spotkaniu był niepodyktowany rzut karny dla Chelsea – Maguire niczym wrestler ściągał Azpilicuetę do parteru, jednak gwizdek arbitra milczał. Co ciekawe – według dziennikarzy sytuacja była sprawdzana w międzyczasie w systemie VAR, jednak zadecydowano, że przewinienia nie było.

W drugiej odsłonie Chelsea była jeszcze mniej zdecydowana, spotkanie się wyrównało, wówczas obie ekipy próbowały wyłącznie kontrować i jak można było się domyśleć to United lepiej się odnajdowali w takiej sytuacji. Bohaterem końcówki został Edouard Mendy, który bronił niczym w transie – szczególnie przy strzale Rashforda, gdzie nawet komentatorzy mówili już o bramce.

W międzyczasie na murawie pojawili się Abraham, Mount oraz Ziyech, jednak żaden z nich nie zmienił przebiegu spotkania w znaczący sposób.

Ten remis na pewno nie zadowala żadnej z ekip, jednak lepszy jeden punkt niż zero. Przed Frankiem Lampardem kolejne wyzwania, teraz czeka nas wyjazd do Krasnodaru, czyli pojedynek w Champions League.

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW