Azpilicueta: Nie wiem czemu nie korzystamy z VAR’u poprawnie
Azpilicueta: Nie wiem czemu nie korzystamy z VAR’u poprawnie

Azpilicueta: Nie wiem czemu nie korzystamy z VAR’u poprawnie

W Premier League mamy do czynienia z VARem od sezonu 2019/2020. System powtórek dostępny dla sędziów ma pomagać rozstrzygać sytuacje, które z jakiegoś powodu nie zostały dobrze ocenione „na żywo”.

W pierwszej połowie meczu z Manchesterem United, Cezar Azpilicueta zostaje powalony w polu karnym przez Maguiera. Co wtedy robi sędzia spotkania? Nic. Nasz kapitan tak wypowiada się o tej sytuacji.

– Poczułem dwie ręce na sobie, jedną na szyi, a drugą na ramieniu.

– Sędzia ma do dyspozycji VAR, czasami jest trudno podjąć decyzję nawet z tym systemem, ale zachęcam sędziów do podchodzenia do monitorów. Martin Atkinson był głównym sędzią, on podejmuje decyzję i system ma mu w tym pomóc.

– Czasami sytuacja jest 50 na 50, ale przejrzenie powtórki to 20 sekund, czemu więc by tego nie zrobić?

– Oczywiście, nie twierdzę, że każdy kontakt w polu karnym powinien się kończyć gwizdkiem sędziego. Wręcz przeciwnie, zwłaszcza w Anglii, gdzie jest pełno fizyczności. W lidze mamy najlepszych graczy na świecie, więc musimy szukać ciągłych ulepszeń. Wszyscy możemy sprawić, że liga będzie lepsza.

Kapitan podsumował również całokształt spotkania z United. Kapitan zwrócił uwagę na liczbę sytuacji stworzonych pod bramką rywala i fakt, że dwa mecze z rzędu Chelsea udało się uzyskać czyste konto.

– Nie byliśmy wystarczająco groźni pod bramką rywala. Uważam, że mogliśmy zrobić więcej w celu zdobycia 3 punktów. Mendy miał dwie rewelacyjne parady, a czyste konto pomoże naszej drużynie. Powinniśmy teraz się skupić na znalezieniu balansu pomiędzy dobrą grą defensywną, a atakiem, gdzie mamy zawodników, którzy mogą postraszyć.

– To była bardzo wyrównana gra. W pierwszej połowie potrafiliśmy kontrolować naszego rywala. W drugiej połowie były tylko zrywy, krótko mieliśmy piłkę, albo nie potrafiliśmy odpowiednio jej przemieścić w celu stworzenia miejsca i traciliśmy kontrole. Manchester United to niezwykle groźna drużyna, ale każdy dał z siebie wszystko, wczoraj byliśmy jednością. Jest to bardzo ważne, ale chcemy więcej i więcej.

Źródło: Chelsea Official Site

O autorze

Grzegorz Biłas

Lubię zagrać koncert z zespołem, a w wolnej chwili piszę newsy. Trenuje crossfit, jestem weganinem i studentem prawa ;)

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW