Lampard: To normalne że potrzebujemy czasu
Lampard: To normalne że potrzebujemy czasu

Lampard: To normalne że potrzebujemy czasu

Frank Lampard wypowiedział się o spotkaniu z Manchesterem United. 

– Uważam, że to oczywisty rzut karny. Nie widziałem sytuacji dokładnie z miejsca w którym byłem, sędzia też mógł mieć z tym problemy, ale z tego powodu wprowadziliśmy VAR do futbolu, aby szybko można weryfikował takie rzeczy. VAR powinien dostrzec tę sytuację i pomóc arbitrowi podjąć dobrą decyzję, gdyby sędzia sprawdził tę sytuację na monitorze dałby rzut karny.

– Myślę, że nie można winić piłkarzy za to, że zbyt mocno nie reklamowali tej sytuacji. Po to mamy system VAR, aby takie sytuacje były rozstrzygane w odpowiedni sposób. Sędzia nie dostał nawet szansy na to, aby spojrzeć na to na monitorze.

– Cieszy mnie dobry mecz Edouarda. Był bardzo dobry, mieliśmy momenty, gdy musieliśmy na nim polegać i on dał radę. Pokazał po co go ściągnęliśmy, znaliśmy bowiem jego jakość. Jestem zachwycony jego spotkaniem.

– Uważam, że bardzo dobrze broniliśmy się przeciwko Manchesterowi United. Kiedy posiadasz dobrych indywidualnie piłkarzy ważna jest koncentracja, to ona sprawia, że obrona jest dobra. Thiago Silva może być dobrym przykładem, jest skoncentrowany w każdym momencie spotkaniu, nie działa na niego nic, co mogłoby go rozproszyć.

– Balans jest czymś nad czym stale pracujemy. Mieliśmy momenty, gdy docieraliśmy do odpowiednich fragmentów boiska, jednak zabrakło tego czegoś ze strony Timo czy Kaia, a widzieliśmy to już w tym sezonie. Pozytywne może być to jak broniliśmy, mieliśmy kontrolę nad spotkaniem, jednak brakowało nam odpowiedniej penetracji.

– To normalne, że potrzebujemy nieco czasu, aby piłkarze zgrali się ze sobą, niezależnie od tego jak chcemy grać. Jesteśmy w początkowej fazie sezonu, jednak wiemy co potrafią Timo oraz Kai. Hakim Ziyech także wygląda na piłkarza, który już niebawem będzie mógł rozpocząć mecz od pierwszych minut. Jesteśmy zadowoleni z kadry którą posiadamy.

– Skąd te wszystkie dziwne wyniki? Być może chodzi o brak fanów, trudno powiedzieć jednak, czy to główny powód. Mieliśmy też bardzo mało czasu na przygotowania przedsezonowe, zwłaszcza że wielu graczy musiało przejść izolację na początku przygotowań.

– Nienawidzę wymówek, dlatego nie będę ich teraz szukał. Bardzo ciężko trenujemy, aby pokazywać odpowiednie rzeczy na treningu, staramy się rozwijać jako drużyna. Musimy po prostu pracować, ponieważ wierzę w jakość naszego składu. W spotkaniu z Manchesterem United pokazaliśmy pewne podstawy, które dały mi nieco optymizmu.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Żołnierz jednoosobowej armii Tammy'ego Abrahama! W życiu ważne są tylko chwile oraz bramki ulubionych piłkarzy. Pewne są tylko trzy rzeczy - śmierć, podatki, moje newsy na tym portalu.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW