Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda - Chelsea24News
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Czas na wypowiedzi naszego szkoleniowca przed spotkaniem z Krasnodarem w Lidze Mistrzów.

– Oprócz Silvy i Kepy wszyscy są dostępni.

– Rozmawiałem z Rudigerem, to prawda. Zawsze miałem z nim pozytywne stosunki. Czasami piłkarze są poza składem, ale on ciężko pracuje by grać.

– Jedyny angielski szkoleniowiec, który dwie kolejne kampanie prowadzi zespół w Lidze Mistrzów? Nie czuje się jakoś odpowiedzialny za kolektyw angielskich trenerów, ale szczerze mówiąc byłem zaskoczony tą statystyką. Pod koniec mojej kariery dużo się mówiło o ‚karuzeli trenerskiej’, ale myślę że teraz jest inaczej. To da więcej możliwości angielskim trenerom. Czasami mamy u siebie trenerów, którzy mogą wykonać dobrą robotę. Nie myślę o sobie jako o jakimś liderze, ale staram się wykonywać swoją robotę najlepiej jak umiem.

– Czy jestem inaczej oceniany przez to, że jestem Anglikiem? Prawdopodobnie tak. Kiedy przyjąłem tę pracę, wielu ludzi mnie kwestionowało. Pytali, czy jestem pewny, czy na pewno chcę to zrobić. Ludzie potrafią bardzo łatwo ‚przypinać łatki’. Czasami są prawdziwe, ale należy oceniać ludzi przez to, co dokonali. Byłem dumny z tego, że skończyliśmy poprzedni sezon w TOP4. Nie mogę dać na siebie wpływać przez ciągłe czytanie różnych opinii.

– W zeszłym roku mieliśmy ciężką grupę w Lidze Mistrzów. Widzieliśmy pozytywy w naszej grze, szczególnie w spotkaniu z Ajaxem. Ludzie patrzą na tę grupę i myślą, że jest dla nas korzystna. Musimy jednak udowodnić to i zagrać dobry mecz.

– Jak dobrze znam naszych rywali? Nie miałem o nich fantastycznej wiedzy (przed losowaniem), ale odkąd dowiedzieliśmy się, że będziemy razem w grupie to dobrze ich prześwietliliśmy. Są świeżakami w Lidze Mistrzów, więc będą chcieli pokazać się z dobrej strony. Jesteśmy skoncentrowani.

– Czy dalej jestem szczęśliwy, że podjąłem się tej pracy? Z całą pewnością. Jestem dumny z prowadzenia tego klubu każdego dnia. Trenuję klub, który kocham. Nigdy nie miałem wątpliwości co do tego. Uwielbiałem poprzedni sezon, wyzwania których musieliśmy się podjąć, by skończyć w topowej czwórce. Teraz chcemy wejść poziom wyżej. Kocham te wyzwania. Podjąłem właściwą decyzję.

– Trzeba znaleźć równowagę? Nasi ostatni przeciwnicy byli bardzo mocni. Sevilla to bardzo utalentowany zespół. Nie wszystko mi się podobało, ale wciąż się doskonalimy. Nie możemy dużo trenować z powodu napiętego terminarza. Równowaga w drużynie nie jest tak dobra, jakbym chciał. To coś, nad czym pracujemy. To zajmie czas.

Źródło: Football London

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW