Konferencja przed meczem z Burnley - Chelsea24News
Konferencja przed meczem z Burnley
Konferencja przed meczem z Burnley

Konferencja przed meczem z Burnley

Chelsea jest niepokonana od pięciu spotkań. Szansa na przedłużenie serii nastąpi już w sobotę w meczu z Burnley. Zapraszam na przedmeczową konferencję.

Kontuzje

– Thiago jest zdrowy. Kepa czyni postępy w rekonwalescencji. Nie ma więcej kontuzji, ale piłkarze są zmęczeni po powrocie z Rosji. Jutro będziemy wiedzieć na czym stoimy.

Pulisic

– Jestem świadomy, że Pulisic zagrał wiele meczy. Był bardzo dobry poprzedniego wieczoru. Szukam stabilizacji w podstawowej jedenastce.

Problem z wprowadzeniem wszystkich graczy ofensywnych do składu

– Hakim był bardzo dobry we wczorajszym meczu. Terminarz jest wymagający, potrzebujemy wielu opcji. Oczywiście, cały czas szukamy odpowiedniego zgrania, będą rotacje w składzie, potrzebujemy każdego.

Rzuty karne

– Zostawiłem ten temat na kiedy indziej, piłkarze spali tylko 4 godziny. Nie ma żadnego problemu z karnymi, ale przedyskutujemy tą kwestię przed następnym meczem. Mam wiarę w obydwu graczy.

Absencja Thiago związana z jego wiekiem czy obecną kondycją?

– Kiedy gracz zbliża się do końca kariery… Uważam, że wyciągamy z Thiago najlepsze co możliwe. Rozmawiałem z nim, mógł grać, ale będzie nam potrzebny w następnych meczach.

Chciałbyś być jak Dyche, który trenuje klub od 8 lat?

– Żaden trener nie da Ci odpowiedzi jaką chcesz usłyszeć. Jest to wielkie osiągnięcie, to, co osiągnął w Burnley to wspaniała historia, patrząc z kim musi się mierzyć w Premier League. Czeka nas ciężki mecz.

Czy jesteście w miejscu, w którym chcieliście być?

– To zawsze trudne pytanie. Kiedy przyszedłem okoliczności nie były sprzyjające. Kończąc poprzedni sezon w TOP 4, odnieśliśmy sukces. Teraz jesteśmy w innym miejscu i mamy wszystko by iść do przodu.

Ustawienie 4-3-3

– Te ustawienie pomogło nam w tamtym sezonie, kiedy wprowadzasz nowych graczy, musisz szukać nowych rozwiązań i balansu dla całej drużyny. Wszystko rozgrywa się na bieżąco.

Pewność siebie Jorginho

– Kiedy wykonujesz tak dużo „jedenastek” zawsze jest szansa, że możesz się pomylić. Nie mam żadnych wątpliwości co do jego pewności siebie i on też nie powinien mieć. Nie jestem zaniepokojony, ale temat i tak zostanie omówiony.

Komentarz Marscha o Pulisicu

– Czytałem to. Byłem w szoku, że Jesse przeczytał, to co miałem w głowie. To był mecz przeciwko Salzburgowi, gdzie Christian strzelił dwie bramki. Powiedziałem wtedy, że wspaniale jest widzieć jak się gracz rozwija, ale Marsch miał inne zdanie. Może Jesse wie jak to jest zmienić USA na Europę. Grałem w MLS przez 18 miesięcy i nigdy nie będę umniejszał zapału tamtejszym graczom. Christian ma ogromny talent, nigdy w to nie wątpiłem, ale rozumiem trudności, Premier League to najtrudniejsza liga świata. Christian odnalazł się i zaliczył przełomowy sezon. Jego występy były naprawdę imponujące. Będzie tylko lepszy i lepszy, w końcu to młody chłopak. Zawsze w niego wierzyłem i chce żeby to było jasne.

Źródło: Football.london

O autorze

Grzegorz Biłas

Lubię zagrać koncert z zespołem, a w wolnej chwili piszę newsy. Trenuje crossfit, jestem weganinem i studentem prawa ;)

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW