Lampard: Potrzebowaliśmy takiego zawodnika jak Hakim - Chelsea24News
Lampard: Potrzebowaliśmy takiego zawodnika jak Hakim
Lampard: Potrzebowaliśmy takiego zawodnika jak Hakim

Lampard: Potrzebowaliśmy takiego zawodnika jak Hakim

Frank Lampard wypowiedział się na temat wpływu, jaki wywiera Hakim Ziyech będąc zawodnikiem podstawowej jedenastki. Marokańczyk zadebiutował w pierwszym w składzie na mecz Ligi Mistrzów w spotkaniu z Krasnodarem.

Menedżer chce wyciągnąć wszystko co najlepsze z zawodników ofensywnych. Anglik bardzo dokładnie przygotowuje nasz atak pod kątem spotkania z Burnley, które zbliża się wielkimi krokami. Czterech piłkarzy wpisało się na listę strzelców, w czym największą rolę odegrał Ziyech, zaliczając świetne spotkanie.

Lampard był pod ogromnym wrażeniem tego, co może zaoferować Marokańczyk. Jego zdanie odpowiednie pokierowanie tego typu piłkarza może przenieść Chelsea na wyższy poziom.

Hakim zaliczył najwięcej kontaktów z piłką wśród linii ofensywnej (52), oddał również 4 strzały celne.

– Wiele osób martwiło się o naszą ofensywę na początku tego sezonu. Strzeliliśmy do tej pory sporo bramek, jednak zawsze chciałem zobaczyć spotkanie, gdzie po dwóch stronach boiska będą grać Christian i Hakim.

Frank czuje ogromny spokój, gdyż w ofensywie może wystawić kilku zupełnie różnych zawodników, o odmiennych profilach. Ma w składzie typowych skrzydłowych, ale też zawodników schodzących do środka i potrafiących grać za napastnikiem.

– Z Hakimem nasz potencjał rośnie do niewyobrażalnych rozmiarów. Mamy świetnego zawodnika, który sam potrafi robić różnicę, jest też typem piłkarza, którego poszukiwałem – lewonożny zawodnik na prawym skrzydle.

– Wiem, że w Ajaksie grał jako dziesiątka – i jestem świadomy, że u nas może pełnić podobną rolę, kiedy będę tego od niego wymagał. Ma niesamowite zdolności tworzenia sytuacji kolegom, potrafi celnie przerzucać ciężar gry i kocha asystować.

Boss wypowiedział się również o wpływie Marokańczyka na resztę zespołu. Uważa on, że zawodnik jest bardzo pewny siebie i potrafi swoim nastawieniem motywować resztę zespołu.

– Od razu obdarzyłem go ogromnym zaufaniem, potrzebowaliśmy takiej persony. Potrzebujemy zawodników, którzy mają odpowiednią jakość oraz osobowość, którzy wiedzą, czego chcą.

– Hakim bardzo szybko się zaaklimatyzował, co jest ogromnym plusem. Widzę jak swobodnie porusza się w nowym otoczeniu i bardzo mnie to cieszy.

źródło: Chelsea Official Site

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW