Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

We wczorajszym spotkaniu Chelsea bardzo pewnie pokonała ekipę Burnley. Czas na pomeczowe wypowiedzi menedżera The Blues.

– Myślę że to był kompletny występ z naszej strony. Rywal postawił trudne warunki, wiedzą bowiem jak dobrze bronić się w swoim polu karnym, potrafią także atakować pole karne przeciwnika. Chciałem więc, abyśmy skupili się w każdej fazie gry i uważnie rozgrywali piłkę. Byłem zadowolony z tego jak zagraliśmy, podobały mi się niektóre sposoby rozegrania piłki z naszej strony, dobrze się przemieszczaliśmy.

Gol i asysta Ziyecha

– Oczekuję od niego bardzo dużo, ponieważ znam jego jakość. Ma doskonałe oko do podań, potrafi dośrodkowywać, asystować. Kiedy przyjmuje piłkę wie już co chce z nią zrobić. Teraz mogę patrzeć na to w naszej drużynie. Hakim stale jest pod grą, ciężko pracuje bez piłki, a kiedy już ją otrzyma każde jego zagranie wnosi jakość. Jest dla nas ogromnym wzmocnieniem. Dwa spotkania w tak krótkim okresie były dla nas testem, jednak dał radę zagrać od początku w obu.

Balans w drużynie

– Widzieliśmy dzisiaj odpowiedni balans, ciężko nad tym pracowaliśmy. Rozmawialiśmy o tym podczas treningów, to bowiem część procesu wdrażania nowych zawodników. Kiedy zachowujesz czyste konta i zdobywasz bramki to znaczy, że idziesz w odpowiednim kierunku.

Pulisic

– Poczuł coś w ścięgnie udowym, wobec czego postanowiłem go zdjąć. Nie był w stanie kontynuować treningu, wobec czego musimy poczekać na skan. Dopiero co wrócił do gry, więc oczywiste, że jest sfrustrowany.

Czyste konto

– Czyste konto to nagroda dla całej drużyny. Thiago Silva oraz Edouard Mendy bardzo nam pomogli w rozwoju gry defensywnej. Nie zamierzam jednak zbyt mocno się tym ekscytować, muszę jednak przyznać, że to dobry mecz w naszym wykonaniu.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Żołnierz jednoosobowej armii Tammy'ego Abrahama! W życiu ważne są tylko chwile oraz bramki ulubionych piłkarzy. Pewne są tylko trzy rzeczy - śmierć, podatki, moje newsy na tym portalu.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW