Chelsea ma plan na pozyskanie Declana Rice'a - Chelsea24News
Chelsea ma plan na pozyskanie Declana Rice’a
Chelsea ma plan na pozyskanie Declana Rice’a

Chelsea ma plan na pozyskanie Declana Rice’a

Pomimo niepowodzeń, The Blues są zdeterminowani, by ściągnąć młodego pomocnika West Hamu.

Według angielskich doniesień, Chelsea ma plan na sprowadzenie Anglika już w zimowym okienku. Rice jest prawdopodobnie ostatnim celem transferowym Lamparda, którego nie udało się pozyskać latem. The Blues próbowali już wcześniej ściągnąć pomocnika, jednak West Ham żądał za swojego zawodnika kwotę w wysokości 70 milionów funtów.

Jak informuje The Athletic, Chelsea gotowa jest sprzedać dwóch swoich graczy, aby znaleźć na fundusze na Declana. Jednak nie będzie to łatwe. The Blues mają w planach pozbycie się również niechcianych zawodników, by odciążyć budżet płacowy.

Natomiast West Ham zrobi wszystko, by Rice pozostał w klubie. Podobno ruszyły już rozmowy w sprawie nowego kontraktu. Aby przekonać 21-latka, klub ma zamiar dać mu ogromną podwyżkę. The Blues jednak wierzą, że Declan nie podpisze nowej umowy oraz będzie starał się opuścić klub już w zimie. West Ham jest świadomy tego, że Chelsea powróci do walki o Anglika.

Najczęściej Rice gra w pomocy i gdyby trafił do Chelsea, to prawdopodobnie to byłaby jego rola. Być może w planach Lamparda jest przesunięcie wyżej N’Golo Kante, wtedy na jego miejscu grałby Declan. Poza pomocą, Anglik może występować również na środku obrony, gdzie mógłby zastąpić Thiago Silvę, kiedy jego kontrakt dobiegnie końca.

Jeżeli Chelsea sfinalizuje transfer Anglika w zimie, będzie mógł on występować w dalszej fazie Ligi Mistrzów, jeśli oczywiście The Blues wyjdą z grupy.

Źródło: The Athletic

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od 2012 roku. Wierny fan wielkiego Franka Lamparda oraz perełek z akademii. Fan całej Premier League oraz Realu Madryt. Uczeń klasy maturalnej w liceum.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW