Gary Neville: Każdy gracz w zespole musi go kochać
Gary Neville: Każdy gracz w zespole musi go kochać

Gary Neville: Każdy gracz w zespole musi go kochać

Podczas letniego okienka transferowego, pojawiało się dużo plotek na temat odejścia kogoś z dwójki Jorginho-Kante.

Legenda angielskich boisk oraz Manchesteru United, Gary Neville, nie krył zdziwienia, gdy przeczytał wiadomości na temat Francuza.

– Nie ma wątpliwości, że tydzień temu na Old Trafford, obaj menadżerowie szukali rozwiązań, aby wykrzesać cały potencjał swoich drużyn. Wygląda na to, że Frank znalazł rozwiązanie w tym tygodniu. W trójce pomocników to Kante gra tego cofniętego. To pozycja, na której powinien grać zawsze.

– To nowoczesne rozwiązanie, wystawiać gracza na takiej pozycji, który dobrze operuje piłką. Kiedyś widzieliśmy, jak świetnie robił to Xavi lub Pirlo. Dzisiaj na myśl przychodzi Fabinho, Fernandinho lub Kante.

– Granie Kante na tej pozycji, to idealny powód na to, by zatrzymać go w klubie. Kiedy w lecie widziałem doniesienia o tym, że Jorginho może odejść z klubu, nie byłem zaskoczony. Ale gdy zobaczyłem takie wiadomości o Kante, byłem w szoku. Myślałem wtedy: Frank, to nie jest gracz, którego chciałbyś stracić.

– Jest wyjątkowym graczem i każdy w zespole musi go uwielbiać. Świetnie wykonuje swoją robotę.

N’Golo Kante dołączył do Chelsea latem 2016 roku z Leicester za kwotę około 30 milionów funtów.

Źródło: Metro

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW