Rio Ferdinand: Ziyech wnosi do drużyny coś innego
Rio Ferdinand: Ziyech wnosi do drużyny coś innego

Rio Ferdinand: Ziyech wnosi do drużyny coś innego

Pochwały na temat gry Hakima Ziyecha w sobotnim spotkaniu nie milkną. Tym razem o Marokańczyku wypowiedziała się legenda angielskich boisk i Manchesteru United, Rio Ferdinand.

Dla 27-latka, mecz z Burnley był pierwszym spotkaniem od pierwszej minuty w Premier League. Lepszego debiutu nie mógł sobie chyba wymarzyć, bowiem strzelił bramkę, a także zanotował asystę przy trafieniu Wernera.

Rio Ferdinand wierzy, że Ziyech będzie kluczowym elementem formacji ofensywnej u Franka Lamparda.

– Jestem pewny, że Frank w domu ma dylemat, na którego zawodnika postawić w następnym meczu. Ciąży na nim presja.

– Myślę, że wśród nich wszystkich, to Ziyech był tym, którego najbardziej pragnął, ponieważ on wnosi ze sobą pewną różnicę. Wnosi ze sobą taką podstępność, Kai Havertz też to posiada.

– Widziałem go na Stamford Bridge jak niszczył Chelsea, widziałem go wiele razy w innych meczach Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu.

– To osoba, która zawsze szuka tego idealnego podania, by zrobić różnicę. Posyła trudne, ryzykowne piłki, które owocują w coś wspaniałego. Jestem pewny, że Kai, Timo czy Tammy chcą grać z kimś takim, ponieważ będzie im wystawiał piłki na „tacy”.

– Tak, był zawodnikiem meczu w sobotę i Frank nie krył swojego zadowolenia, by dodać mu wsparcia, ponieważ daje ci coś innego w zespole. Chelsea jest teraz szósta w tabeli po niemrawym początku. Wyglądają na drużynę, która zaczyna znajdować wspólny język, zgranie. Nowe wzmocnienia zawsze potrzebują czasu, jednak świetnie sobie z nimi radzi na treningach i zawsze przed meczem są gotowi. W wyjazdowym zwycięstwie nad Burnley 3-0, nie można było się do niczego przyczepić.

Źródło: Metro

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW